1. Dziś (4 grudnia) pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 8:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj o godz. 16:30. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski.
 2. Dzisiaj (4 grudnia) przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji można złożyć ofiarę do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, na potrzeby katolików mieszkających za naszą wschodnią granicą.
 3. Trwając w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela, zapraszamy do uczestnictwa w roratach o godz. 6:30. Bezpośrednio po Mszy św. roratniej, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 4. Dzisiejszą niedzielą (4 grudnia) rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do jubileuszu 40 – lecia powstania naszej parafii. Będzie to nowenna niedziel (9 pierwszych niedziel miesiąca), z których każda jest dedykowana innej grupie osób. Dziś na Mszy św. o godz. 12:30 modlimy się za samotnych z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się osamotnieni do wspólnej modlitwy z nami. Po Mszy św. osoby samotne zapraszamy do naszego klasztornego refektarza na gorący poczęstunek.
 5. Od dzisiejszej niedzieli (4 grudnia) czytane są nowe wypominki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych o godz. 9:00, 12:00 i 18:30.
 6. Parafialny zespół charytatywny Caritas rozprowadza w kruchcie kościoła poświęcone opłatki, świece Caritas, stroiki świąteczne oraz sianko. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie ubogich z naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli jest wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich.
 7. Msza św. rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek (6 grudnia) o godz. 18:00. Podczas Mszy św. można przyjąć szkaplerz św. Michała. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W czwartek (8 grudnia) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w tym dniu Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 15:00 i 18:00. O godz. 12:00 modlitwa w Godzinie Łaski. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych oraz modlitwa za nasze rodziny przez wstawiennictwo bł. Edmunda.
 9. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: parafialny miesięcznik Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
 10. Szkoła Podstawowa nr 88 na os. Szklane Domy 2 serdecznie zaprasza przyszłorocznych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu „Jaka jesteś szkoło?”, w najbliższą środę (7 grudnia) od godz. 17:00 – 18:30.
 11. Wzorem ubiegłego roku, szanując wrażliwość każdego. W tym roku pójdziemy po kolędzie do tych mieszkań, gdzie parafianie wyraźnie sobie tego życzą. Wszystkich, którzy chcieliby po świętach przyjąć księdza po kolędzie prosimy, aby jasno to wyrazili na specjalnie przygotowanych kartkach. Kartki te są dostępne przy wyjściu z kościoła na końcu ławek. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii, kancelarii lub wrzucić do przygotowanego pudełka umieszczonego na stoliku z zaproszeniami, do dnia 24 grudnia. W oparciu o te dane ustalimy program wizyty duszpasterskiej. Prosimy: poinformujcie o tym sąsiadów, szczególnie tych, którzy nie chodzą do kościoła ze względu na wiek i chorobę.
 12. Za tydzień w niedzielę (11 grudnia) o godz. 18:00 odbędzie się w naszym kościele koncert adwentowo-maryjny, ubogacony prezentacją Tynieckich ksiąg liturgicznych. Szczegóły na plakatach.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Irena Rogowska, lat 80 os. Szklane Domy, Małgorzata Grochot, lat 59 os. Słoneczne, Joanna Niemirowska, lat 46 os. Szklane Domy. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (6 grudnia) o godz. 18:00.