1. Trwając w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela, zapraszamy do uczestnictwa w roratach, od poniedziałku do soboty, o godz. 6:30. Bezpośrednio po Mszy św. roratniej, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża św. Józefa.
 3. Parafialny zespół charytatywny Caritas rozprowadza w kruchcie kościoła poświęcone opłatki, świece Caritas, stroiki świąteczne oraz sianko. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie ubogich z naszej parafii. W kościele jest wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich. Paczki dla ubogich będą wydawane w czwartek (15 grudnia) od godz. 10:00 – 12:00 i od 14:00 – 16:00. Paczki będą wydawane tylko najuboższym parafianom, mieszkającym na terenie naszej parafii.
 4. Dziś w niedzielę (11 grudnia) o godz. 18:00 odbędzie się w naszym kościele koncert adwentowo-maryjny, ubogacony prezentacją Tynieckich i Cysterskich ksiąg liturgicznych. Szczegóły na plakatach.
 5. We wtorek (13 grudnia) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 6. Zapraszamy do udziału w dekanalnej modlitwie młodzieży przy relikwiach bł. Carlo Acutisa w sobotę 17.12. w kościele św. Maksymiliana w Mistrzejowicach. W programie: o godz. 18:00 – Msza Święta z kazaniem o świętym, a po niej czuwanie przy relikwiach błogosławionego z możliwością spowiedzi oraz integracja przy drożdżówce. Zapraszamy szczególnie młodzież ze szkół średnich oraz kandydatów do bierzmowania.
 7. W tym roku pójdziemy po kolędzie do tych mieszkań, gdzie parafianie wyraźnie sobie tego życzą. Wszystkich, którzy chcieliby po świętach przyjąć księdza po kolędzie prosimy, aby to wyrazili na specjalnie przygotowanych kartkach. Kartki te są dostępne przy wyjściu z kościoła na końcu ławek. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii, kancelarii lub wrzucić do przygotowanego pudełka umieszczonego na stoliku z zaproszeniami, do dnia 24 grudnia. W oparciu o te dane ustalimy dzień wizyty duszpasterskiej. Prosimy: poinformujcie o tym sąsiadów, szczególnie tych, którzy nie chodzą do kościoła ze względu na wiek i chorobę.
 8. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: parafialny miesięcznik Szklane Domy, Gość Niedzielny, Niedziela oraz dwumiesięcznik Któż jak Bóg.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano: 3545 zł.
 10. W następną niedzielę (18 grudnia) nasza Parafia przeżywać będzie adwentowy dzień skupienia. Skorzystajmy ze spowiedzi w tym dniu. Nie odkładajmy spowiedzi świątecznej na ostatnie dni adwentu.
 11. Za tydzień w niedzielę (18 grudnia) Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztaty Terapii Zajęciowej (os. Centrum C) przeprowadzi kiermasz wyrobów świątecznych.
 12. Wszystkich chorych i starszych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, a pragną przystąpić do spowiedzi św. i Komunii św. z okazji Świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy (19 grudnia i 20 grudnia). Wszystkich chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 13. W niedzielę (1 stycznia) podczas Mszy św. o godz. 12:30, odbędzie się w ramach nowenny pierwszych niedziel miesiąca, przygotowujących nas do jubileuszu 40 lecia istnienia naszej parafii, modlitwa za rodziny i małżonków, obchodzących swój jubileusz. Prosimy, aby do dnia 24 grudnia zgłaszać w kancelarii parafialnej Jubilatów.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Agnieszka Zabagło, lat 58 os. Centrum A, Andrzej Krzyżanowski, lat 57 os. Centrum A, Halina Bednarczyk, lat 74 os. Słoneczne, Helena Kołodziejczyk, lat 90 os. Stalowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (13 grudnia) o godz. 18:00.