1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa adwentowy dzień skupienia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Dziś spowiedź podczas Mszy św. W tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy św., w czwartek (22 grudnia) i piątek (23 grudnia) spowiadamy od godz. 6:30 – 9:00 i od 15:00 do 19:00. W Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia) spowiadamy od godz. 6:30 – 12:00.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, od poniedziałku do soboty, o godz. 6:30.
 3. Dziękujemy za ofiary składane dziś na składkę z racji 3. niedzieli miesiąca. Przeznaczamy je na cele remontowe w naszej parafii.
 4. Parafialny zespół charytatywny Caritas rozprowadza w kruchcie kościoła poświęcone opłatki, świece Caritas, stroiki świąteczne oraz sianko. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na wsparcie ubogich z naszej parafii. W kościele jest wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich.
 5. Dzisiaj w niedzielę (18 grudnia) przed kościołem od godz. 8:00 – 14:00, Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztaty Terapii Zajęciowej (os. Centrum C) prowadzą kiermasz wyrobów świątecznych.
 6. Dziś Harcerze ze Szczepu Tęczowego przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Zabierzmy to światło do naszych domów.
 7. We wtorek (20 grudnia) zapraszamy osoby samotne i ubogie z naszej parafii na Mszę św. o godz. 15:00, a po wspólnej modlitwie zapraszamy na spotkanie wigilijne do naszego klasztornego refektarza.
 8. W środę (21 grudnia) o godz. 18:00, Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
 9. W sobotę (24 grudnia) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godz. 6:30 i 8:00. Zachęcamy do przeżywania wigilii zgodnie z naszą polską i chrześcijańską tradycją: zachowania postu, lektury opisu narodzenia Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, wspólnej modlitwy i łamania opłatkiem przed wieczerzą wigilijną.
 10. Pasterka w noc Bożego Narodzenia o północy. Msze św. w Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt według porządku niedzielnego. Ofiara z tacy na Pasterce jest przeznaczona na fundusz ratowania życia, a w drugi dzień świąt na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
 11. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 12. Wszystkich, którzy chcieliby po świętach przyjąć księdza po kolędzie prosimy o wypełnienie deklaracji. Kartki te są dostępne przy wyjściu z kościoła na końcu ławek. Wypełnione kartki prosimy składać do zakrystii, kancelarii lub wrzucić do przygotowanego pudełka umieszczonego na stoliku z zaproszeniami, do dnia 24 grudnia. Prosimy: poinformujcie o tym sąsiadów, szczególnie tych, którzy nie chodzą do kościoła ze względu na wiek i chorobę.
 13. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: nowy grudniowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
 14. W sobotę (31 grudnia) na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17:30 odbędzie się uroczyste nabożeństwo dziękczynno – błagalne z nieszporami, połączone ze śpiewem suplikacji i hymnem dziękczynienia Ciebie Boga wysławiamy, a o godz. 18:00 Msza św. w intencji parafian.
 15. W niedzielę (1 stycznia) podczas Mszy św. o godz. 12:30, odbędzie się modlitwa za rodziny i małżonków, obchodzących swój jubileusz. Prosimy, aby do dnia 24 grudnia zgłaszać w kancelarii parafialnej Jubilatów.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Andrzej Jędryka, lat 67 os. Szkolne, Aleksandra Matyjas-Mikołajczyk, lat 84 os. Centrum A, Janina Samińska, lat 72 os. Hutnicze, Maria Pasternak, lat 89 os. Centrum A.. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (20 grudnia) o godz. 18:00.