1. Pragniemy z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożyć wszystkim Drogim Parafianom najserdeczniejsze życzenia, obfitości Bożych łask od Bożego Dzieciątka. Niechaj przeżywanie tego świętego czasu zapala w Was siły i nadzieją do pokonywania ludzkich trudności. Niech prawda o tym radosnym wydarzeniu stanie się źródłem siły i fundamentem waszej wiary. Maryja zaś niech was otacza płaszczem macierzyńskiej opieki.
 2. W liturgii kościoła przeżywamy: jutro drugi Dzień Świąt, Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczy o. Opat Adrian Mróz. Składka z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II, we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w środę Świętych Młodzianków Męczenników; w piątek Świętej Rodziny; w sobotę zakończenie roku; w niedzielę za tydzień Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 3. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Po świętach Bożego Narodzenia chcemy złożyć naszym parafianom wizytę kolędową. Ojcowie – kapłani będą kolędować w osiedlach naszej parafii, w następującym porządku:
 5. Michał – os. Centrum A
 6. Gerard – os. Centrum B i os. Centrum C
 7. Augustyn – os. Centrum D i os. Handlowe
 8. Bernard – os. Słoneczne i os. Szklane Domy
 9. Robert – os. Stalowe i os. Hutnicze
 10. Marcin – os. Szkolne
 11. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: nowy grudniowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
 12. W sobotę (31 grudnia) na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17:30 odbędzie się uroczyste nabożeństwo dziękczynno – błagalne z nieszporami, połączone ze śpiewem suplikacji i hymnem dziękczynienia Ciebie Boga wysławiamy, a o godz. 18:00 Msza św. w intencji parafian. O godz. 24:00 odprawimy pasterkę noworoczną.
 13. W niedzielę (1 stycznia) podczas Mszy św. o godz. 12:30, odbędzie się modlitwa za rodziny i małżonków, obchodzących swój jubileusz. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej Jubilatów.
 14. Dziękujemy za ofiary składane na składkę z racji 3. niedzieli miesiąca. Przeznaczamy je na cele remontowe w naszej parafii. Naszych ofiarodawców i dobrodziei polecamy w modlitwie, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Maria Bytnar, lat 90 os. Hutnicze, Maria Bochenek, lat 89 os. Centrum D, Helena Ćwikła, lat 91, Halina Południkiewicz, lat 93 os. Słoneczne, Jan Kmak, lat 90 os. Handlowe, Bożena Jędrowska, lat 80 os. Centrum A, Krystyna Kula, lat 89 os. Szklane Domy. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (27 grudnia) o godz. 18:00.