1. Od dzisiejszej niedzieli (15 stycznia) w Archidiecezji Krakowskiej przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę (22 stycznia) o godz. 19:00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika.
  2. Dzisiejsza składka z racji 3. niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele remontowe przy naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00. Informujemy, że w kaplicy bł. Wincentego zostały zakupione i założone poduszki na ławki.
  3. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża św. Marii Goretti. Przypominamy, że w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka od poniedziałku do soboty, w godz. od 8:30 do 18:00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Nasz Parafialny Chór Cantores Beati Vincenti rozpoczyna obecnie przygotowanie śpiewów na obchody Wielkiego Tygodnia. Jest to bardzo dobry moment, aby dołączyć w szeregi Chóru. Zapraszamy do wspólnego śpiewu, szczegółowych informacji udziela pan organista.
  5. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz grudniowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy, a w nim regulamin dotyczący ogłoszonego Konkursu na tekst Pieśni Parafialnej z okazji 40. rocznicy erygowania naszej parafii. Nagrodą w Konkursie na napisanie tekstu Pieśni Parafialnej jest imienne lub rodzinne Błogosławieństwo Papieskie przygotowane na specjalnym pergaminie w Watykanie. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
  6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kapłani odwiedzają te rodziny które zaprosiły Księży. Chęć przyjęcia kapłana z wizytą można zgłosić jeszcze w kancelarii parafialnej.
  7. Szkoła Podstawowa nr 88 os. Szklane Domy 2 zaprasza przyszłorocznych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu: Jaka jesteś szkoło?, w najbliższą środę (18 stycznia) od godz. 17:30 – 18:00.
  8. Nowohuckie Centrum Kultury i Zespół Hamernik oraz Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy zapraszają na Koncert Noworoczny (21 stycznia) o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie.
  9. Za tydzień w niedzielę (22 stycznia) na Mszy św. o godz. 17:00 będzie śpiewał chór Politechniki Krakowskiej Cantata.
  10. Za tydzień w niedzielę (22 stycznia) będziemy gościli przedstawicieli Księgarni Świętego Pawła. Zachęcamy do zakupu Ewangelii 2023, dzięki której można każdego dnia rozważać Słowo Boże. Można będzie również zakupić książki z duchowości katolickiej. A dla tych, którzy jeszcze nie mają w domu Pisma Świętego, to będzie okazja, aby zakupić Pismo Święte. Również w niedzielę za tydzień, będzie możliwość złożenia ofiary przed kościołem na fundację Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej – Charity Polska.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Jan Bytnar, lat 90 os. Hutnicze, Krystyna Żmuda, lat 73 os. Centrum D, Michalina Chęciek, lat 91 os. Szkolne, Maria Cieślik-Zbrońska, lat 72 os. Stalowe, Antonina Winnicka, lat 78 os. Centrum C, Maria Sowińska, lat 92 os. Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (17 stycznia) o godz. 18:00.