1. Dziś (22 stycznia) przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Niech czytanie Pisma św. stanie się naszą częstą praktyką i bądźmy w ten sposób wdzięczni Bogu za Jego słowo skierowane do nas. Z tej racji gościmy dziś przedstawicieli Księgarni Świętego Pawła. Zachęcamy do zakupu Ewangelii 2023, dzięki której można każdego dnia rozważać Słowo Boże. Można również zakupić Pismo Święte oraz książki z duchowości katolickiej. Przed kościołem jest możliwość złożenia ofiary na fundację Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej – Charity Polska.
  2. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski.
  3. Dzisiaj w niedzielę (22 stycznia) na Mszy św. o godz. 17:00 będzie śpiewał chór Politechniki Krakowskiej Cantata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
  5. Nasz Parafialny Chór Cantores Beati Vincenti rozpoczyna obecnie przygotowanie śpiewów na obchody Wielkiego Tygodnia. Jest to bardzo dobry moment, aby dołączyć w szeregi Chóru. Zapraszamy do wspólnego śpiewu, szczegółowych informacji udziela pan organista.
  6. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nowy styczniowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy.
  7. W czwartek (26 stycznia) przypada uroczystość Świętych Założycieli Zakonu Cysterskiego: św. Roberta, św. Alberyka i św. Stefana. O. Robertowi Łojkowi – solenizantowi, życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego w życiu zakonnym i kapłańskim.
  8. W niedzielę (29 stycznia) po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkich, dorosłych i dzieci na jasełka, które odbędą się w dolnym kościele. Przedstawienie przygotowane jest przez młodzież wyjeżdżającą do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Po jasełkach młodzież będzie zbierać dobrowolne ofiary, które przeznaczą na dofinansowanie wyjazdu.
  9. W roku jubileuszu 40 – lecia powstania naszej parafii, w ramach nowenny pierwszych niedziel miesiąca (5 lutego) o godz. 12:30 odbędzie się Msza św. za osoby z sąsiedztwa. Będzie to Msza św. pokolędowa, w której dziękować będziemy Panu Bogu za wspólnotę którą wspólnie tworzymy.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stanisław Halicki, lat 73 os. Centrum A, Katarzyna Grymek, lat 88 os. Szklane Domy, Zofia Maćkowska, lat 85 os. Piastów. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (24 stycznia) o godz. 18:00.