1. Dzisiaj (1 stycznia) przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Światowy Dzień Pokoju), za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziś (1 stycznia) w ramach nowenny pierwszych niedziel miesiąca, przygotowującej nas do jubileuszu 40 lecia parafii, na Mszy św. o godz. 12:30 modlimy się za rodziny i małżonków – jubilatów z naszej parafii – wypraszając dla Nich Dary Ducha Św.
  3. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża św. Rodziny. Zmiana tajemnic żywego różańca za tydzień w niedzielę (8 stycznia) o godz. 8:00.
  4. We wtorek (3 stycznia) na godz. 18:00 rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza na chór uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i chórem aniołów.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca (5 stycznia) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i nabożeństwo w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  6. W pierwszy piątek miesiąca (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Po Mszy św. przed kościołem będzie możliwość nabycia kadzidła i kredy – ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na pomoc ubogim z Fundacji św. o. Pio. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. na godz. 17:00 naszych parafian oraz wszystkich członków grup działających przy naszej parafii do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. w auli św. Benedykta, odbędzie spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia) nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
  8. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: nowy grudniowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  9. Zapraszamy na obchody Epifanii przed Uroczystością Objawienia Pańskiego od 4 – 6 stycznia do kościoła MB Pocieszenia ul. Bulwarowa. Szczegóły na plakacie.
  10. Podajemy niektóre dane statystyczne z życia naszej parafii za rok 2022: Sakrament Chrztu – 64, Sakrament I Komunii św. – 112 dzieci, Sakrament Bierzmowania (młodzież) – 49, Sakrament Bierzmowania (osoby dorosłe) – 80, Sakrament Małżeństwa – 12, Licencji wydano – 11, Pogrzeby – 224, Akt Apostazji – 7.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Małgorzata Matysik, lat 63 os. Centrum C, Anna Sobczak, lat 97 os. Słoneczne, Maria Łopatka, lat 88 os. Centrum D. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (3 stycznia) o godz. 18:00.