1. Dzisiejszą niedzielą (19 lutego), rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
 2. W poniedziałek i wtorek (20 i 21 lutego), adoracja Najświętszego Sakramentu poprzedzająca Wielki Post czyli tzw. 40 godzinne nabożeństwo w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka. Adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie przygotujemy się na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Plan nabożeństwa jest w przedsionku kościoła. Bardzo prosimy poszczególne grupy o prowadzenie adoracji. Niech będzie czas na wspólną modlitwę i czas na ciszę – modlitwę osobistą każdego z uczestników.
 3. W Środę Popielcową (22 lutego), posypaniem głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Przypominamy, że w tym dniu osoby w przedziale wieku od 18 do 60 lat obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości. Msze św. w naszym kościele o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 16:30, 18.00. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Od środy popielcowej w naszej diecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – tj. do 4 czerwca.
 4. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – rano o godz. 8:30; po południu o 16:00, 17:15 ze szczególnym zaproszeniem dla rodziców z dziećmi oraz wieczorem po Mszy św. o 18:30.
 5. Od przyszłej niedzieli serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16:15 z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 6. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża św. Macieja.
 7. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nowy lutowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy.
 8. W zeszłą niedzielę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać. Środki te zostały przekazane „Caritas”, która przekaże je bezpośrednio do rejonów dotkniętych klęską.
 9. Dziękujemy wszystkim, za ofiary składane dziś na tacę oraz wpłacane na konto z racji 3. niedzieli miesiąca. Przeznaczamy je na cele remontowe przy naszej parafii.
 10. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Piekar Śląskich i na Górę św. Anny w dniu 11 marca. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 80 os. Na Skarpie 8 zaprasza przedszkolaki wraz z rodzicami na spacery po Osiemdziesiątce, które odbywają się we wtorki o godz. 16:00 oraz 17:00. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.
 12. Szkoła Podstawowa nr 88 os. Szklane Domy 2 zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu „Jaka jesteś szkoło? W najbliższą środę (22 lutego) od godz. 17:00 do 18:30. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 13. Informujemy parafian, że w tej chwili nie prowadzimy głoszenia słowa Bożego w domach przez osoby świeckie. Osoby powołujące się na upoważnienie i zgodę proboszcza robią to samowolnie. Prosimy o ostrożność. W momencie, kiedy taką ewangelizację będzie prowadziła parafia, osoby będą deklarowały się pisemnym pozwoleniem proboszcza i będzie to podane w ogłoszeniach.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Jan Cichorz, lat 85, Aleksander Paciorek lat 80 os. Centrum B, Wiesław Zwiersz, lat 69 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (21 lutego) o godz. 18:00.