1. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi róża świętego Józefa. Prosimy o modlitwę za dzieci i młodzież naszej parafii ze szkoły podstawowej nr 105, które rozpoczynają w tym tygodniu swoje rekolekcje wielkopostne.
 2. Dziś w niedzielę (12 marca) w kruchcie kościoła, po każdej Mszy św. odbywa się głosowanie na nowych członków Rady Parafialnej. Lista zgłoszonych kandydatów z poszczególnych osiedli została wywieszona, a karty do głosowania są dostępne przy stoliku. Prosimy o oddawanie głosów na swojego kandydata.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę o godz. 7:35 – Godzinki o Męce Pańskiej oraz Gorzkie Żale o godz. 16:15. W piątki Droga Krzyżowa – rano po Mszy św. o godz. 8:30; po południu o 16:00, 17:15 dla rodziców z dziećmi oraz wieczorem po Mszy św. o godz. 18:30. Od 5. Niedzieli Wielkiego Postu czyli od (26 marca) będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.
 4. We wtorek (14 marca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 5. W środę o godz. 18:00 Msza św. w intencji Radia Maryja i ofiarodawców. Przed Mszą św. o godz. 17:00 czuwanie modlitewne w kaplicy bł. Wincentego.
 6. W kościele został wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli Zespół Charytatywny Caritas rozprowadza baranki, świece wielkanocne oraz stroiki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe diecezjalnego Caritas. Od przyszłej niedzieli dzieci będą rozprowadzać palmy wielkanocne, a dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
 7. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Promyczek dla dzieci, Gość Niedzielny, Niedziela oraz parafialny miesięcznik Szklane Domy.
 8. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 9. Zapraszamy do udziału w uroczystym wyznaniu wiary Braci z II wspólnoty neokatechumenalnej w czasie liturgii nieszporów. Obrzęd ten odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek (13 i 20 marca) w środę (15 marca) oraz w czwartek (23 marca) o godz. 19:00.
 10. Szkoła Podstawowa nr 88 w os. Szklane Domy zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu: Jaka jesteś szkoło? W najbliższą środę 15 marca od 17:00 do 18:30.
 11. Samorządowe Przedszkole nr 94 w os. Ogrodowym, zaprasza serdecznie przyszłe przedszkolaki z opiekunami na dzień otwarty 18 marca w godz. 10:00 – 14:00.
 12. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Wielkopostny w przyszłą niedzielę (19 marca) o godz. 18:00. Wystąpi Chór i Orkiestra Bazyliki Cystersów z Mogiły. Szczegóły na plakatach i w internecie. Serdecznie zapraszamy.
 13. W tym roku obchodzimy 165. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Francji w dniach od 19 do 26 kwietnia organizowanej przez parafię św. Bartłomieja Ap. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Opactwa Cystersów w Krakowie-Mogile.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Bożena Wysocka, lat 59 os. Centrum D, Genowefa Pierzyńska, lat 91 os. Szkolne, Kazimiera Snopkowska, lat 76 os. Centrum B, Władysława Kaczmarczyk, lat 84 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (14 marca) o godz. 18:00.