1. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Nieustannej Pomocy. Prosimy o modlitwę za dzieci i młodzież naszej parafii ze Szkoły Podstawowej nr 88, które rozpoczynają w tym tygodniu swoje rekolekcje wielkopostne.
 2. Dziś w niedzielę (19 marca) w ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Wielkopostny o godz. 18:00. Wystąpi Chór i Orkiestra Bazyliki Cystersów z Mogiły. Podczas koncertu będą zbierane ofiary na remont naszych organów. Szczegóły na plakatach i w internecie. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę o godz. 7:35 – Godzinki o Męce Pańskiej oraz Gorzkie Żale o godz. 16:15. W piątki Droga Krzyżowa – rano po Mszy św. o godz. 8:30; po południu o 16:00, 17:15 dla rodziców z dziećmi oraz wieczorem po Mszy św. o godz. 18:30. Od 5. Niedzieli Wielkiego Postu czyli od (26 marca) będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Wojciech Buźniak. Szczegółowe informacje na plakatach.
 4. W poniedziałek (20 marca) będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na godz. 17:30 do kaplicy bł. Wincentego na adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18:00 na uroczystą Msze św. z konferencją na temat: „Święty Józef – mężczyzna w rodzinie i w pracy”.
 5. We wtorek (21 marca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 6. W czwartek (23 marca) Rycerstwo św. Michała zaprasza na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny z prośbą o opiekę Bożą przed wszelkim złem i niebezpieczeństwem.
 7. W sobotę (25 marca) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Będzie to okazja do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Już dziś zachęcamy do tej inicjatywy.
 8. W kościele został wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli Zespół Charytatywny Caritas rozprowadza baranki, świece wielkanocne oraz stroiki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe diecezjalnego Caritas. Od dzisiejszej niedzieli, dzieci ze scholi, rozprowadzają palmy wielkanocne, a dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
 9. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Promyczek dla dzieci, Gość Niedzielny, Niedziela oraz parafialny miesięcznik Szklane Domy.
 10. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 11. W zeszłą niedzielę wybraliśmy nowych członków – przedstawicieli osiedli – do Rady Parafialnej. Wyniki prezentujemy na tablicach ogłoszeń. Do Rady wejdą również reprezentanci poszczególnych grup działających przy naszej parafii.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Eugenia Wróblewska, lat 92 os. Szklane Domy, Stanisław Wąsik, lat 90 os. Handlowe, Kazimiera Żuchowska, lat 90 os. Szkolne, Konrad Dynarowicz, lat 65 os. Handlowe, Zdzisław Wajda, lat 81 Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (21 marca) o godz. 18:00.