1. Dzisiaj w niedzielę (16 kwietnia) przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Dziś zapraszamy na nabożeństwo o godz. 15:00. Bożemu Miłosierdziu w modlitwie zawierzać będziemy świat cały, naszą ojczyznę, nasze miasto i całą naszą parafię. Dzisiejsze święto dopełnia oktawy Wielkanocy. Dziś można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. W naszej parafii gościmy dziś (16 kwietnia) przedstawicieli kapucyńskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Na wszystkich Mszach św., brat Konrad Baran, kapucyn głosi kazania na temat posługi wobec osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, a przed kościołem wolontariusze rozdają materiały promocyjne Dzieła Pomocy oraz kwestują na pomoc najuboższym.
 3. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Wielkanocny, dziś (16 kwietnia) o godz. 18:00. Wystąpią profesorowie z Archidiecezjalnej Szkoły Organistowskiej w Krakowie: Katarzyna Wiwer – sopran, Łukasz Dulewicz – kontratenor i Urszula Dereń – Kokoszka – organy. Podczas koncertu będą zbierane wolne datki na remont organów.
 4. W środę (19 kwietnia) o godz. 18:00 Msza św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Przed Mszą św. nabożeństwo czuwanie, w kaplicy bł. Wincentego.
 5. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża św. Marii Goretti.
 6. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz parafialny miesięcznik Szklane Domy.
 7. Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (osobiście u o. Michała na furcie klasztornej – codziennie oprócz poniedziałków).
 8. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie ze znaną dziennikarką zza Spiżowej Bramy: Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondentką TVP z Watykanu i Rzymu, Tłumaczką Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, która jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii dziennikarką na co dzień żyjącą w Watykanie. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Jest realizatorką oraz współproducentką ponad 20 filmów dokumentalnych/seriali o Watykanie i papiestwie. Podczas spotkania będzie można uzyskać autograf i dedykację autorki, a także nabyć jej trzy książki pt.: Kobieta w Watykanie; Zdarzyło się w Watykanie; Z Watykanu w świat. Spotkanie odbędzie się o godz. 14:00 w przyszłą niedzielę (23 kwietnia) w dolnym kościele.
 9. 28 kwietnia 2023r. (piątek) o godz. 12:00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji hutników i mieszkańców Nowej Huty z okazji 35. rocznicy strajków kwietniowo-majowych na Kombinacie w 1988r. Wspólnej modlitwie przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Nasza parafia organizuje w dniu 6 maja: Majówkę na szlaku Orlich Gniazd. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do udziału.
 11. Za tydzień w niedzielę (23 kwietnia) Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem z os. Centrum C przed kościołem przeprowadzi kwestę na działalność Stowarzyszenia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Jolanta Grochal, lat 92 os. Centrum B, Irena Leder, lat 88 os. Szkolne, Maria Grochot, lat 83 os. Słoneczne, Krzysztof Wojniak, lat 71 os. Kolorowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (18 kwietnia) o godz. 18:00.