1. W 3. niedzielę wielkanocną (23 kwietnia), która rozpoczyna w naszej Ojczyźnie 15 Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego, zachęcamy, aby w tym tygodniu pochylić się nad Ewangelią według św. Jana. W kaplicy bł. Wincentego jest wystawiona Księga Pisma Świętego, by umożliwić czytanie Ewangelii podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj (23 kwietnia) o godz. 14:00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie autorskie ze znaną dziennikarką zza Spiżowej Bramy: Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondentką TVP z Watykanu i Rzymu, Tłumaczką Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie. Podczas spotkania będzie można uzyskać autograf i dedykację autorki, a także nabyć jej trzy książki pt.: Kobieta w Watykanie; Zdarzyło się w Watykanie; Z Watykanu w świat.
 3. Dziś w niedzielę (23 kwietnia) Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem z os. Centrum C przed kościołem przeprowadza kwestę na działalność Stowarzyszenia.
 4. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża św. Macieja. Spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych odbędzie się w środę (26 kwietnia) o godz. 16:00 w sali bł. Wincentego – wejście tak jak do kancelarii. Po spotkaniu zelatorów, wspólny różaniec w kaplicy bł. Wincentego oraz Msza św. o godz. 18:00 w intencji żyjących i zmarłych Zelatorów.
 5. W czwartek (27 kwietnia) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji naszej Ojczyzny, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu św. Metanoia.
 6. W piątek (28 kwietnia) o godz. 12:00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji hutników i mieszkańców Nowej Huty z okazji 35. rocznicy strajków kwietniowo-majowych na Kombinacie w 1988r. Wspólnej modlitwie przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W sobotę (29 kwietnia) o godz. 19:00 przy kościele Arka Pana odbędzie się czuwanie modlitewne dla maturzystów i nie tylko. Szczegóły na plakacie.
 8. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy.
 9. Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (osobiście u o. Michała na furcie klasztornej – codziennie oprócz poniedziałków).
 10. Nasza parafia organizuje w dniu 6 maja: Majówkę na szlaku Orlich Gniazd. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do udziału.
 11. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w 3. niedzielę miesiąca na tacę oraz te przesyłane na konto parafii. Ofiary zostaną przeznaczone na inwestycje w naszym kościele. Naszych ofiarodawców polecamy w modlitwie, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
 12. Spotkanie nowych członków Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek (9 maja) o godz. 19:15 w sali św. Jana Pawła II – wejście tak jak do kancelarii.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Halina Sadłowska, lat 65 os. Centrum B, Zdzisław Kaczmarek, lat 71 os. Szkolne, Michał Sałach, lat 85 os. Zgody, Antonina Siwek, lat 88 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (25 kwietnia) o godz. 18:00.