W imieniu Cystersów, duszpasterzy tej Parafii z serca życzę Wam spokojnych i pełnych miłości Świąt Wielkanocnych. Niech moc Zmartwychwstania Chrystusa udziela się każdemu i czyni z Was odważnych, pokornych i wiarygodnych świadków Bożej Miłości i Miłosierdzia wobec współczesnego świata, tak bardzo zagubionego i potrzebującego Prawdy Chrystusowej Ewangelii. Naszymi życzeniami i modlitwą obejmujemy Wszystkich naszych drogich Parafian: wszystkie Rodziny, Dzieci i Młodzież, ludzi Samotnych, Starszych i Chorych. O przyjęcie tych życzeń prosimy także naszych Gości, Przyjaciół i Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru na Szklanych Domach.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni na czas Triduum Paschalnego i Świąt: Siostrze Iwonie i Panu Kościelnemu. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za dar do kosza dla ubogich i Zespołowi Caritas za przygotowanie paczek dla ubogich. Dziękujemy osobom zaangażowanym w liturgie: Ceremoniarzom Parafialnym, Lektorom, Ministrantom, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., Rycerzom św. Jana Pawła II, Scholi, Chórowi, Panu Organiście. Przy okazji dorocznej Uroczystości pragniemy podziękować za modlitwy i wsparcie materialne, którego udzielacie nam przez cały rok.
 2. Uroczyste zakończenie Triduum Paschalnego odbędzie się dziś (9 kwietnia) nieszporami o godz. 16:30.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny (10 kwietnia), Msze św. tak jak w niedzielę. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Opat mogilski – o. Adrian Mróz. Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 4. Od poniedziałku (10 kwietnia) Msza św. o godz. 15:00 będzie odprawiana tylko w piątki.
 5. We wtorek (11 kwietnia) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 6. W czwartek (13 kwietnia) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą za rodziny.
 7. Z racji Oktawy Wielkanocy, w najbliższy piątek (14 kwietnia) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża Miłosierdzia Bożego.
 9. Za tydzień (16 kwietnia) Niedziela Miłosierdzia Bożego – przez udział w nowennie, przygotujmy się do tego Święta. Zachęcamy do nawiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
 10. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Wielkanocny, w przyszłą niedzielę (16 kwietnia) o godz. 18:00. Wystąpią profesorowie z Archidiecezjalnej Szkoły Organistowskiej w Krakowie: Katarzyna Wiwer – sopran, Łukasz Dulewicz – kontratenor i Urszula Dereń – Kokoszka – organy. Szczegóły na plakatach i w internecie. Serdecznie zapraszamy.
 11. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz parafialny miesięcznik Szklane Domy.
 12. Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (osobiście u o. Michała na furcie klasztornej – codziennie oprócz poniedziałków).
 13. Publiczne Liceum Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17, zaprasza uczniów klas ósmych i ich rodziców na dzień otwarty w sobotę od 10:00 do 14:00.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Barbara Glik, lat 51 os. Słoneczne, Stanisław Ślęczek, lat 97 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (11 kwietnia) o godz. 18:00.