1. Dzisiaj (30 kwietnia) niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania zakonne i kapłańskie. W naszym kościele modlimy się szczególnie o powołania do Zakonu Cysterskiego.
 2. Dziś (30 kwietnia) procesją o godz. 16:30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe odbywać się będą w naszej parafii: w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30.
 3. Od (1 maja) przez cały miesiąc, od poniedziałku do soboty, zapraszamy do naszej świątyni na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
 4. W środę (3 maja), Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą odprawiane o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 16:30, 18:00.
 5. W środę (3 maja) o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów o dary Ducha św. na czas egzaminu maturalnego.
 6. 4 maja w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18:00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. 5 maja pierwszy piątek miesiąca. Msze św i spowiedź o stałych godzinach. Msza św. o godz. 18:00 o miłość społeczną w parafii. Składka w tym dniu na parafialny Caritas.
 8. 6 maja pierwsza sobota miesiąca o godz. 17:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski. Za tydzień w niedzielę (7 maja) zmiana tajemnic żywego różańca.
 10. Za tydzień w niedzielę (7 maja) wolontariusze przed naszym kościołem będą kwestować na rzecz Hospicjum św. Łazarza, które oprócz finansowania ze środków publicznych potrzebuje jeszcze ok. 500 tys. zł miesięcznie, aby zapewnić odpowiednią opiekę terminalnie chorym na raka. Chętni do wsparcia tego szlachetnego dzieła mogą wrzucić datki do puszek podczas kwesty lub przekazać pieniądze na hospicyjne konto, którego numer podamy w naszym miesięczniku Szklane Domy.
 11. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kwietniowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy.
 12. Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (osobiście u o. Michała na furcie klasztornej – codziennie oprócz poniedziałków).
 13. Nasza parafia organizuje w dniu 6 maja: Majówkę na szlaku Orlich Gniazd. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do udziału.
 14. Spotkanie nowych członków Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek (9 maja) o godz. 19:15 w sali św. Jana Pawła II – wejście tak jak do kancelarii.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Zofia Przepióra, lat 93 os. Szklane Domy, Zofia Piskadło, lat 80 os. Stalowe, Edward Zajma, lat 75 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (2 maja) o godz. 18:00.