1. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. Dzisiaj o godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem majowym. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża św. Stanisława. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 2 czerwca. Szczegóły i zapisy w kancelarii.
  2. Dziś w niedzielę (7 maja) wolontariusze przed naszym kościołem kwestują na rzecz Hospicjum św. Łazarza, które oprócz finansowania ze środków publicznych potrzebuje jeszcze ok. 500 tys. zł miesięcznie, aby zapewnić odpowiednią opiekę terminalnie chorym na raka. Chętni do wsparcia tego szlachetnego dzieła mogą wrzucić datki do puszek podczas kwesty lub przekazać pieniądze na hospicyjne konto, którego numer podamy w naszym miesięczniku Szklane Domy.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odbywają się w naszej parafii: w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30. Przez cały miesiąc (od poniedziałku do soboty) zapraszamy do naszej świątyni na Apel Jasnogórski o godz. 21:00, podczas którego poznajemy historię objawień Matki Bożej z Lourdes.
  4. W poniedziałek (8 maja) Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Solenizantom i Solenizantkom, noszącym imię św. Stanisława, składamy serdeczne życzenia. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę odbędzie się w przyszłą niedzielę (14 maja) o godz. 9:00.
  5. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, parafialny miesięcznik Szklane Domy oraz Promyczek dla dzieci.
  6. Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (osobiście u o. Michała na furcie klasztornej – codziennie oprócz poniedziałków).
  7. Spotkanie nowych członków Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek (9 maja) o godz. 19:15 w sali św. Jana Pawła II – wejście tak jak do kancelarii.
  8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 91 przystąpią do I Komunii Świętej. Prośmy Pana Boga, aby wzrastały w wierze oraz w łasce.
  9. Wszystkim parafianom oraz ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – 11 tys. 411,17 gr. oraz na Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym z os. Centrum C – 2 tys. 613 zł.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Władysław Wróbel, lat 88 os. Centrum B, Alina Solek, lat 93 os. Centrum B, Janusz Bakalarski, lat 67 os. Centrum C, Wiesław Szaraniec, lat 70 os. Szkolne, Czesław Pietraszak, lat 80 os. Centrum D. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (9 maja) o godz. 18:00.