Z wielkim smutkiem informujemy, że dnia 13 maja w 90 roku życia, 71 profesji zakonnej i 64 kapłaństwa, odszedł do Domu Ojca nasz Współbrat i duszpasterz śp. o. Korneliusz Jackiewicz. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele w piątek (19 maja) o godz. 10:00 wprowadzeniem trumny z ciałem śp. o. Korneliusza i wspólną modlitwą różańcową. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek (19 maja) o godz. 11:00.
Po Mszy św. przejazd na cmentarz w Grębałowie, gdzie śp. o. Korneliusz, zostanie pochowany w grobowcu zakonnym. Dla uczestników pogrzebu zostaną podstawione autokary od strony os. Szklane Domy.
1.W dzisiejszą niedzielę (14 maja) w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 12:30 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 91 przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Wspieramy je naszą modlitwą, aby przez gorliwe życie w wierze mogły stawać się coraz doskonalszymi przyjaciółmi Pana Jezusa. Dla dzieci komunijnych od poniedziałku będzie trwał Biały Tydzień.
Dzisiaj (14 maja) o godz. 16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy I niedzielnej. W środę (17 maja) o godz. 19:00 spotkanie dla rodziców ósmoklasistów którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania.
2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odbywają się w naszej parafii: w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30. Przez cały miesiąc (od poniedziałku do soboty) zapraszamy do naszej świątyni na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
3. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Szkaplerznej.
4. Nasza parafia wraz ze Wspólnotą Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 3 czerwca. Szczegóły i zapisy w kancelarii.
5. W środę (17 maja) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Przed Mszą św. czuwanie modlitewne od godz. 17:00 w kaplicy bł. Wincentego.
6. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, parafialny miesięcznik Szklane Domy.
7. Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (osobiście u o. Michała na furcie klasztornej – codziennie oprócz poniedziałków).
8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30, dzieci ze Szkół Podstawowych nr 105 i 88 przystąpią do I Komunii Świętej. Prośmy Pana Boga, aby wzrastały w wierze oraz w łasce.
9. Rodzina i przyjaciele 3-miesięcznej Wiktorii chorej na SMA typu 0, czyli najgorszej odmiany rdzeniowego zaniku mięśni gorąco prosi o wsparcie w zbiórce pieniędzy na lekarstwo, które pozwoli zatrzymać tę chorobę. Niestety koszt leku i rehabilitacji wynosi około 10 milionów złotych. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się po każdej Mszy św. w niedzielę (21 maja). Już teraz serdecznie dziękujemy za otwartość serc. Bóg zapłać zw wsparcie.
10. W sobotę (20 maja) o godz. 12:00 w Katedrze na Wawelu Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski będzie obchodził Złoty jubileusz kapłaństwa. Biskupi pomocniczy zapraszają do wspólnej modlitwy.
11. W sobotę (27 maja) wyruszy, jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablotach.
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Halina Gościcka, lat 89 os. Centrum B, Eugenia Miller-Tałach, lat 78 os. Stalowe, Jan Morawski, lat 92 os. Słoneczne, Janusz Gazda, lat 60 os. Słoneczne, Antoni Miedziński, lat 72 os. Szkolne, Agnieszka Walinowska, lat 46 os. Hutnicze. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (16 maja) o godz. 18:00.
Wyświetl statystyki i reklamy
Promuj post
Wszystkie reakcje:

8