1. W dzisiejszą niedzielę (23 maja) w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św.  o godz. 11:00 i 12:30 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 105 i 88 przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.  Wspieramy je naszą modlitwą, aby  przez gorliwe życie w wierze mogły stawać się coraz doskonalszymi przyjaciółmi Pana Jezusa.  Dla dzieci komunijnych od poniedziałku będzie trwał Biały Tydzień.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Dzisiejsza składka z 3. niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele remontowe przy naszym kościele.
 3. Rodzina i przyjaciele 3-miesięcznej Wiktorii chorej na SMA typu 0, czyli najgorszej odmiany rdzeniowego zaniku mięśni gorąco prosi o wsparcie w zbiórce pieniędzy na lekarstwo, które pozwoli zatrzymać tę chorobę. Koszt leku i rehabilitacji wynosi około 10 milionów złotych. Zbiórka do puszek na ten cel odbywa się dziś po każdej Mszy św. Już teraz serdecznie dziękujemy za otwartość serc. Bóg zapłać zw wsparcie.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odbywają się w naszej parafii: w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30. Przez cały miesiąc (od poniedziałku do soboty) zapraszamy do naszej świątyni na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
 5. W czwartek (25 maja) po Mszy św. i nabożeństwie majowym Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę uwielbienia.
 6. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 7. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, parafialny miesięcznik Szklane Domy.
 8. Kończą się zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (osobiście u o. Michała na furcie klasztornej – codziennie oprócz poniedziałków).
 9. Za tydzień w niedzielę (28 maja) na Mszy św. o godz. 11:00 uczniowie klas 4 przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek (26 maja) od godz. 17:30.
 10. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Maryjny, połączony ze śpiewem pieśni ku czci Matki Bożej, w przyszłą niedzielę (28 maja) o godz. 18:00. Wystąpi Chór „Alba Cantans” z Rzeszowa pod dyrekcją Kornelii Ignas, przy akompaniamencie organowym Dawida Lisowskiego. Szczegóły na Fejsbukowym profilu „Muzyka kościelna na Szklanych Domach”. Serdecznie zapraszamy.
 11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Metanoia zaprasza na czuwanie do 24:00 przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się w sobotę (27 maja). Czuwanie rozpocznie się od godz. 19:00 czuwaniem przez młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, a zakończy się Mszą św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Już dziś: Ojciec Proboszcz, Ojcowie Współpracownicy oraz członkowie grup parafialnych zapraszają w niedzielę (11 czerwca) na parafialny festyn rodzinny. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy i wypoczynku na placu kościelnym od godz. 13:30 – 16:30.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stefan Więch, lat 91 os. Centrum A, Andrzej Jasek, lat 66 os. Centrum B, Florentyna Majewska, lat 96 os. Centrum C, o. Korneliusz Jackiewicz, lat 90 os. Szklane Domy. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (23 maja) o godz. 18:00.