1. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego, kończymy w kościele okres wielkanocny. Jutro (29 maja) święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św., w tym dniu zostaną odprawione o godz.: 6:30, 8:00, i 18:00.
 2. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Maryjny, połączony ze śpiewem pieśni ku czci Matki Bożej, dzisiaj w niedzielę (28 maja) o godz. 18:00. Wystąpi Chór „Alba Cantans” z Rzeszowa pod dyrekcją Kornelii Ignas, przy akompaniamencie organowym Dawida Lisowskiego. Szczegóły na Fejsbukowym profilu „Muzyka kościelna na Szklanych Domach”. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odbywają się w naszej parafii: w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30. Od czwartku (1 czerwca) rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego, które będą celebrowane: w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 16:30.
 4. Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski dla uczestników wyjazdu na majówkę, zostanie odprawiona w czwartek (1 czerwca) o godz. 18:00. Spotkanie Zelatorów odbędzie się w poniedziałek (29 maja) o godz. 16:00 w sali bł. Wincentego – wejście od strony kancelarii. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża św. Jana Sarkandra. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek (1 czerwca) Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00. W piątek (2 czerwca) spowiedź i Msze św. o stałych godzinach. Msza św. o miłość społeczna w parafii o godz. 18:00. Składka w pierwszy piątek, na Caritas parafialny. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w piątek (2 czerwca) od godz. 17:30. W sobotę (3 czerwca) o godz. 17:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W sobotę (3 czerwca) o godz. 11:00 młodzież naszej parafii, przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Polecamy Panu Bogu Młodzież, prosząc o Dary Ducha Świętego dla Nich i ich rodzin.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
 8. Rodzina i przyjaciele 3-miesięcznej Wiktorii chorej na SMA dziękują za wszystkie składane ofiary na lek i rehabilitację. Zebrano: 18 tys. 944,71 zł. i 50 franków. Msza św. za wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona w naszym kościele: 12 grudnia o godz. 6:30.
 9. Społeczność Hospicjum św. Łazarza serdecznie dziękuję za ofiary złożone podczas zbiórki przeprowadzonej w ramach akcji: Pola Nadziei. Zebrano: 12 tys. 251 zł. 45 gr.
 10. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz parafialny miesięcznik Szklane Domy – numer majowy, który w całości został poświęcony osobie śp. Ojcu Korneliuszowi.
 11. Ojciec Proboszcz, Ojcowie Współpracownicy oraz członkowie grup parafialnych zapraszają w niedzielę (11 czerwca) na parafialny festyn rodzinny. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy i wypoczynku na placu kościelnym od godz. 13:30–16:30. W trakcie festynu parafialnego przeprowadzimy także „Konkurs wiedzy o parafii”. Zakres wiedzy do tego konkursu zajdziecie Państwo na internetowej stronie naszej parafii w zakładce duszpasterstwo, parafia, historia parafii. Zachęcamy do udziału i obiecujemy nagrodę. Szczegóły na plakacie.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stanisław Wrona, lat 80 os. Centrum A, Czesław Natkaniec, lat 81 os. Szkolne, Tadeusz Sudoł, lat 86 os. Szklane Domy. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (30 maja) o godz. 18:00.