1. Dzisiaj w niedzielę (11 czerwca) przeżywamy  rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez te lata, dziękujemy za życie wiary, które w tym świętym miejscu w nas się rozwija i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego miejsca. Modlimy się za kapłanów, którzy sprawowali i obecnie sprawują sakramenty święte i głoszą Słowo Boże. Modlimy się również za fundatorów i budowniczych kościoła. Obok figury Serca Pana Jezusa prezentujemy akt konsekracji i akt erekcji naszego kościoła.
 2. Składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała, szczególnie za przygotowanie ołtarzy: Różom Różańcowym, Rodzinom bł. Edmunda Bojanowskiego, Odnowie w Duchu Świętym i Stowarzyszeniu Najświętszej Krwi Chrystusa i Neokatechumenatowi. Dziękujemy Siostrom, panu Organiście, scholi, służbie liturgicznej, niosącym baldachim, chorągwie, świece, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała. Uroczystość Ta była uwielbieniem Boga za dar parafialnego Kościoła, w którym możemy gromadzić się na modlitwie, słuchanie Słowa Bożego i Eucharystię już od 40 lat.
 3. Dzisiaj w niedzielę (11 czerwca) zapraszamy na festyn parafialny. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy i wypoczynku na placu kościelnym od godz. 13:30–16:30. Będzie wiele atrakcji typu: zamki dmuchane, malowanie twarzy, pokaz chemiczny, turniej rycerski, kawiarenka, grill. Nastąpi też rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród, m.in. za projekt znaczka z okazji 40-lecia erygowania naszej Parafii (prace prezentujemy w kościele), za tekst pieśni parafialnej. W trakcie festynu parafialnego przeprowadzimy: „Konkurs wiedzy o parafii”. Zachęcamy do udziału.
 4. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na „Akatyst ku czci Bogurodzicy”, dzisiaj (11 czerwca) o godz. 18:00. Nasz wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej będzie okadzany, a na czas „Akatystu” zapalimy cerkiewne świece. Śpiew poprowadzi Chór „Amadeum” z parafii Pallotynów pw. Matki Bożej Pocieszenia z Bulwarowej, pod dyrekcją Tomasza Filipka razem z naszym Chórem Parafialnym. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją dookoła kościoła: dziś o godz. 16:30, a w tygodniu o godz. 18:30. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
 6. W środę (14 czerwca) na Mszy św. o godz. 18:00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania osobom dorosłym.
 7. W piątek (16 czerwca) przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 15:00 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża Chrystusa Króla.
 9. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny,
 10. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele na remontowe. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
 11. Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 88 serdecznie zapraszają Rodziców przyszłorocznych uczniów klas I na zebranie informacyjne, które odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 17:00 w sali gimnastycznej szkoły.
 12. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 80 os. Na Skarpie 8 w Krakowie serdecznie zaprasza Rodziców dzieci, które od 1 września 2023r. rozpoczną naukę w klasie pierwszej na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 15 czerwca br. o godz. 18:00 w budynku szkoły.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Kazimiera Jakubczak, lat 90 os. Centrum A, Genowefa Marzec, lat 90 os. Centrum B, Krzysztof Światłowski, lat 61 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (13 czerwca) o godz. 18:00.