1. Dziś w niedzielę (13 sierpnia) gościmy księdza Zbigniewa Lenarta – misjonarza z Kazachstanu, który dzieli się swoim doświadczeniem misyjnym. Przed kościołem jest możliwość złożenia ofiary na dzieła misyjne.
  2. Sierpień, jest miesiącem dobrowolnej abstynencji. Jest to wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do zachowania abstynencji od alkoholu oraz do modlitwy w tej intencji. Do księgi wyłożonej przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, można wpisać swoje postanowienie abstynenckie.
  3. Już dziś z wielką radością pragniemy zaprosić każdego i każdą z Was do udziału w naszym odpuście parafialnym w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, który przypada w sobotę 26 sierpnia. Będzie to dla nas okazja, aby umocnić naszą wiarę, wspólnie dziękować naszej Matce za łaski, których codziennie doznajemy przez Jej wstawiennictwo i aby błagać Ją o dary niezbędne dla całej Parafii w 40 rocznicę erygowania naszej parafii. Modlitwie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita krakowski. A do uroczystości odpustowej przygotujemy się odprawiając Triduum Modlitewne, które poprowadzi ks. Artur Płachno.  Szczegóły na plakacie.
  4. We wtorek (15 sierpnia), obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To najstarsze święto maryjne w Kościele. W Polsce ta uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. To właśnie Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Dlatego będą błogosławione bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób wyrażamy wdzięczność Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Msze św. w naszym kościele, w tym dniu, odprawiane będą tak jak w niedzielę ( z wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz. 12.30).
  5. Polsko-ukraiński zespół muzyczny «Solowej» z Tarnopola  (Ukraina) – to grupa młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Polsce. Swoją działalnością koncertową biorą udział w organizacji pomocy potrzebującym dzieciom z Domów Dziecka i biednych rodzin w Tarnopolskim regionie. Również swoją muzyką chcą wyrazić wdzięczność obywatelom Polski za nieustanną pomoc, którą udzielają przybyłym z Ukrainy.
  6. W dniu 15 sierpnia odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych, plecaków oraz środków higienicznych dla dzieci. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do naszej inicjatywy.
  7. W dniu 15 sierpnia o godz. 17:00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej św. Krzysztofa z Wilna. To wyjątkowe wydarzenie jest owocem współpracy miasta Krakowa i stolicy Litwy. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
  8. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża Chrystusa Króla.
  9. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  10. Nasza parafia organizuje dwie różne pielgrzymki: 2 września br. – śladami bł. Wincentego Kadłubka oraz 30 września i 1. października br. Sanktuaria Podkarpacia. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.