1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. Jest to zarazem ostatnia niedziela naszej parafialnej nowenny, przygotowującej nas do jubileuszu czterdziestolecia naszej Parafii. Na Mszy św. o godz. 11:00 będziemy modlić się za nas: chcemy podziękować Panu Bogu za dar życia i za dar wiary. Obyśmy potrafili żyć wiarą na co dzień, kierować się jej zasadami. Tak bardzo potrzeba nam i światu świadectwa wiary żywej i konsekwentnej. Przepraszamy za brak należytego świadectwa i prosimy o siłę wiary, którą mieli nasi ojcowie.
2. Dzisiaj wyrusza 43. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach.
3. Jak co roku miesiąc sierpień w naszym kraju jest okazją do abstynencji od alkoholu i modlitwy w intencji trzeźwości Polaków. Swoje postanowienie abstynenckie można wpisać do księgi trzeźwościowej wystawionej przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
4. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża św. Jana Sarkandra.
5. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny oraz Niedziela.
6. Nasza parafia organizuje dwie różne pielgrzymki: 2 września br. – śladami bł. Wincentego Kadłubka oraz 30 września i 1. października br. Sanktuaria Podkarpacia. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
7. W przyszłą niedzielę (13 sierpnia) kazanie będzie głosił ksiądz Zbigniew Lenart misjonarz posługujący w Kazachstanie.
8. Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy błogosławionej niedzieli, a przebywającym na wakacjach i urlopach zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Antonina Rakowska, lat 87, os. Szkolne; śp. Zbigniew Zimny, lat 56, os. Szkolne; śp. Lucyna Fotomajczyk, lat 65, os. Hutnicze. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (8 sierpnia) o godz. 18:00.