1. Dziś (20 sierpnia) wspominamy św. Bernarda z Clairvaux – krzewiciela naszego Cysterskiego Zakonu. Ojcom Bernardowi Koprowskiemu i o. Benignusowi Deptule solenizantom składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa w życiu zakonnym i kapłańskim.
  2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dziś na składkę, które przeznaczamy na remonty przy naszym kościele.
  3. W sobotę (26 sierpnia) nasza parafia przeżywać będzie odpust parafialny ku Czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Będzie to dla nas okazja, aby umocnić naszą wiarę, dziękować za łaski, których codziennie doznajemy przez Jej wstawiennictwo i błagać Ją o dary dla całej Parafii w 40 rocznicę Jej erygowania. Msze św. w tym dniu odprawione będą o: 6:30, 8:00, 9:30 – z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, 16:30 oraz 18:00 – Msza św. odpustowa za parafię, której przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski. O godz. 17:00 program słowno-muzyczny:
    Z miłości do Boga i Ojczyzny, który poprowadzi aktor Jerzy Zelnik. Do uroczystości odpustowej przygotujemy się odprawiając Triduum Modlitewne, które poprowadzi ks. Artur Płachno, Zapraszamy do wspólnej modlitwy: parafian, asystę procesyjną, dzieci do sypania kwiatów. Szczegóły na plakacie.
  4. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny oraz Niedziela – w której możemy przeczytać artykuł o jubileuszu naszej parafii. 
  6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach parafialnych: 2 września br. – śladami bł. Wincentego Kadłubka oraz 30 września i 1. października br. Sanktuaria Podkarpacia. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
  7. Ksiądz Zbigniew Lenart misjonarz posługujący w Kazachstanie dziękuje za wszystkie złożone ofiary na rzecz misji. Zebrał: 11 tys. 15 euro. Dziękujemy również za złożone dary dla dzieci z Domów Dziecka i biednych rodzin w Tarnopolskim regionie.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Krystyna Gruca, lat. 65 Os. Stalowe, Bogumiła Chochlińska, lat. 69 Os. Centrum C, Mila Szadkowska Os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (22 sierpnia) o godz. 18:00.