1. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Świętego.
 2. We wtorek (12 września) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 3. W czwartek (14 września) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą za rodziny.
 4. Rozpoczęcie odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile odbędzie się w środę (13 września) o godz. 18:00, Mszą św. z procesją pokutną z relikwiami Krzyża Świętego. W czwartek (14 września) sumie o godz. 18:00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w przyszłą niedzielę (17 września) o godz. 11:00.
 5. W środę (13 września) o godz. 18:00 w Arce Pana odbędzie się odpust w 31. rocznicę koronacji figury MB Fatimskiej. Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Robert Chrząszcz. Po Mszy św. procesja różańcowa.
 6. Rozpoczęły się zapisy dorosłych, oraz uczniów kl. VI i VII na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Można się zapisać na furcie klasztornej codziennie od 9:00 do 21:00 (oprócz poniedziałków) u o. Michała. Młodzież klas VIII zapraszamy również do zapisania się na bezpośrednie spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania u o. Marcina.
 7. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, w którym znajduje się artykuł o naszej Parafii z okazji 40. lecia erygowania oraz Niedziela.
 8. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na kolejny koncert – w przyszłą niedzielę (17 września) po Mszy św. o 17:00. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy mogli pomodlić się przy śpiewie kwartetu wokalnego – usłyszymy Śpiewy Dominikańskie. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 9. Biblioteka parafialna jest czynna w niedziele od godz. 9:00 – 11:00 i w środy od godz. 16:00 do 18:00. Wejście od strony os. Szkolnego.
 10. Zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu w  lokalu  Stara Kaplica, znajdującym się na terenie naszej parafii. Od godziny 12:00, w każdą niedziele września, można skorzystać z kawiarni. W lokalu, można również zorganizować uroczystości rodzinne, konferencje i warsztaty. Zapraszamy.
 11. W sobotę (16 września) w Młodzieżowym Domu Kultury „Krzesławice” w os. Na Stoku, odbędzie się koncert Jacka Wojciechowskiego o godz. 19:00. Szczegóły na plakacie.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Jan Hanuszek, lat 66 os. Centrum B, Stefania Olearnik, lat 95 os. Centrum D, Stanisław Siudak, lat 95 os. Hutnicze, Emilia Guzy, lat 92 os. Szkolne, Maria Ptaśnik, lat 89 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (12 września) o godz. 18:00.