1. Dzisiaj w niedzielę (24 września) w naszej parafii przeżywamy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. W naszej parafii działa grupa młodzieżowa: Face to Face, Schola oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Do puszki wystawionej przy wejściu do kościoła można złożyć ofiarę na potrzeby duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii, w naszym dekanacie i w naszej archidiecezji.

  2. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Objawienia Pańskiego. W sobotę (30 września) odbędzie się XIV Diecezjalna Pielgrzymka członków Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, na którą zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty Żywego Różańca. Dojazd indywidualny. Zmiana tajemnic Żywego Różańca nastąpi wyjątkowo w niedzielę (8 października) po Mszy św. o godz. 8:00.

  3. Przypominamy, że przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania obejmuje uczniów z klas 6, 7 i 8. Zapisy osób dorosłych, oraz uczniów kl. 6 i 7 odbywają się na furcie klasztornej codziennie od 9:00 do 21:00 (oprócz środy) u o. Michała. Młodzież klas 8 zapraszamy również do zapisania się na bezpośrednie spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania u o. Marcina. Pierwsze spotkanie dla młodzieży z klas 8 odbędzie się w niedzielę (8 października) po Mszy św. o godz. 19:00 w auli św. Benedykta.

  4. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: nowy numer miesięcznika parafialnego – Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.

  5. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu. Zapisy w zakrystii po Mszy św. o godz. 11:00.

  6. Nasza parafialna schola zaprasza dzieci, które już w nią są zaangażowane i dzieci, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniach i śpiewać na Mszy o godz. 11:00. Informacje u s. Elżbiety.

  7. Wspólnota Grupa Kombinat zaprasza na spotkania, w których może uczestniczyć każdy zainteresowany. Serdecznie zachęcamy do udziału osoby mające problemy z jakimkolwiek uzależnieniem. Spotkania w soboty od godz. 18:30 – 20:00 w sali nr 8 (obok kancelarii).

  8. W ostatnich latach wytworzył się w Polsce i na świecie zwyczaj odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach ulic miast. W tym roku do tej modlitwy zapraszamy naszych parafian w czwartek (28 września) o godz. 15:00. Spotkamy się przy skrzyżowaniach ulic: Alei Solidarności i ul. Struga oraz Alei Przyjaźni i Alei Róż.

  9. W piątek (29 września) swoje imieniny obchodzić będzie o. Michał Kempys i nasz organista Pan Michał Zdanowski. Życzymy im dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

  10. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej parafii. Ofiarodawców naszej parafii i naszego klasztoru polecamy w modlitwie, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.

  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Bożena Piskorz, lat 76 os. Centrum B, Elżbieta Kołodyńska, lat 90 os. Centrum D, Alfons Wasilewski, lat 94 os. Handlowe, Leon Trojan, lat 94 os. Słoneczne, Kazimierz Krupa, lat 89 os. Stalowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (26 września) o godz. 18:00.