1. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 8:30 wraz z Różami Różańcowymi, a o godz. 17:15 z dziećmi i młodzieżą, a w niedzielę o godz. 16:30. W tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Spotkanie wszystkich zelatorów odbędzie się w czwartek (26 października) o godz. 16:00 w sali bł. Wincentego. Serdecznie zapraszamy do Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Można dołączyć do tradycyjnych Róż zgłaszając swoją wolę zapisując się w kancelarii parafialnej.
  2. W poniedziałek (9 października) obchodzić będziemy święto bł. Wincentego Kadłubka, drugiego patrona naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 18:00, w intencji naszej parafii, którą poprowadzi o. Christian Wójcik z Jędrzejowa. W tym dniu wyjątkowo różaniec odmówimy o godz. 16:30, a o godz. 17:00 odbędzie się koncert, który wpisuje się w odpust oraz w 12 rocznicę koronacji naszego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wystąpi Marcin Gawęda – organista z Jasnej Góry. Koncert organowy będzie połączony ze śpiewem pieśni ku czci Matki Bożej Częstochowskiej oraz improwizacją do filmu niemego z uroczystości koronacji naszego obrazu Matki Bożej. Szczegóły na plakacie.
  3. W czwartek (12 października) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą za rodziny.
  4. Przypominamy, że przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania obejmuje uczniów z klas 6, 7 i 8. Zapisy osób dorosłych, oraz uczniów kl. 6 i 7 odbywają się na furcie klasztornej codziennie od 9:00 do 21:00 (oprócz środy) u o. Michała. Młodzież klas 8 zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę (8 października) po Mszy św. o godz. 19:00 w auli św. Benedykta.
  5. XI Liceum Ogólnokształcące w os. Teatralnym, obchodzi 70-lecia. Zapraszamy absolwentów i przyjaciół szkoły na Jubileusz, który odbędzie się w piątek (20 października). Informacje szczegółowe na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie, a w dniu (21 października) od godz. 9:00 – 12:00 odbędzie się dzień otwarty szkoły dla ósmoklasistów i ich rodziców.
  6. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: miesięcznik parafialny – Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed wybraną Mszą św. (9:00, 12:00 i 18:30). Za poleconych w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się przez cały listopad na codziennym różańcu.
  8. Za tydzień, w niedzielę (15 października) przypada Dzień Papieski i 45. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. Z tej racji po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką i formacją zdolną młodzież z ubogich rodzin.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Małgorzata Florek, lat 46 os. Handlowe, Genowefa Cabała, lat 95 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (10 października) o godz. 18:00.