1. Dziś 3. niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.
 2. Dzisiaj (17 grudnia) nasza parafia przeżywa dzień skupienia, który prowadzi: Dominikanin o. Damian Duda. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź trwa przed każdą Mszą św. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które są odprawiane (od poniedziałku do soboty) o godz. 6:30. Po Mszy św. roratniej odprawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj (z racji 3. niedzieli miesiąca) – przeznaczamy je na wymianę oświetlenia i nagłośnienia w auli św. Benedykta. Dziś o godz. 16:30 Nieszpory Adwentowe, a po Mszy św. o godz. 17:00 Koncert Organowy w wykonaniu Anny Łakomy.
 3. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w sobotę (23 grudnia) od godz. 6:30 – 9:00 i od 15:00 – 18:00.
 4. Dzisiaj (17 grudnia) przed kościołem od godz. 7:00 do 14:00 odbywa się kiermasz wyrobów świątecznych przygotowany przez Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Warsztaty Terapii Zajęciowej z os. Centrum C.
 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. W kruchcie kościoła rozprowadzane są świece, stroiki i sianko – ofiarą wspieramy dzieła Caritas i nasz punkt charytatywny. Organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej dla ubogich z naszej parafii – kosz wystawiony jest pod chórem.
 6. We wtorek (19 grudnia) na Mszy św. roratniej o godz. 6:30 harcerze przyniosą do naszej wspólnoty światło betlejemskie, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 7. W środę (20 grudnia) Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych i ofiarodawców. Przed Mszą św. o godz. 17:00, czuwanie w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka.
 8. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, których odwiedzimy w mieszkaniach w najbliższy poniedziałek i wtorek z posługą sakramentalną.
 9. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Promyczek dla dzieci, Gość Niedzielny, Niedziela oraz grudniowy numer miesięcznika parafialnego – Szklane Domy, a w nim m.in. plan kolędy.
 10. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 11. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby katolików mieszkających za naszą wschodnią granicą. Zebrano: 1.750 zł.
 12. Rodzice Oli Dzwonek, serdecznie dziękują za zebrane ofiary na leczenie ich córki. Zebrali: 10 tys. 517 zł. i 70 gr.
 13. W niedzielę Świętej Rodziny (31grudnia) podczas Mszy św. o godz. 12:30, odbędzie się modlitwa za rodziny i małżonków, obchodzących swój jubileusz. Prosimy o zgłaszanie Jubilatów w zakrystii i kancelarii do niedzieli (24 grudnia).
 14. W tym roku z wizytą duszpasterską udamy się do każdej rodziny, która chce nas przyjąć – tak jak to było przed pandemią. Kolędę rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia. Plan kolędy został umieszczony w grudniowym numerze Szklanych Domów.
 15. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada w czwartą niedzielę adwentu. Msze Św. według porządku niedzielnego do godz. 12:30 z wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz. 17:00, 19:00 i 20:30. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy Pasterką.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Danuta Filcek-Nuckowska, lat 86 os. Centrum D, Czesław Kozłowski, lat 73 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (19 grudnia) o godz. 18:00.