1. Dziś (24 grudnia) Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z naszą tradycją wigilijne popołudnie spędzamy w rodzinach. Dlatego też po południu nie będzie w naszym kościele Mszy św. Ostatnia Msza św. dzisiaj o godz. 12:30. Będzie ona ofiarowana w intencjach naszych parafian.
 2. Zachęcamy do przeżycia Wigilii zgodnie z naszą katolicka i narodową tradycją – zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i używek. Przed wieczerzą wigilijną odczytajmy z Ewangelii św. Łukasza opis Narodzenia Pańskiego i wspólnie pomódlmy się. Składając sobie życzenia przełammy się poświęconym opłatkiem.
 3. Pasterka o północy rozpocznie obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ofiara zbierana podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz SOS Ratowania Życia. Msze św. w Boże Narodzenie (25 grudnia) według porządku niedzielnego na Mszach św. towarzyszyć nam będzie zespół śpiewaków z Mińska na Białorusi. Podobnie pojutrze (26 grudnia) w Święto św. Szczepana Msze św. tak jak w niedzielę. Składka w Święto św. Szczepana przeznaczona będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II. Nieszpory w Boże Narodzenie i Święto św. Szczepana o godz. 16:30.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. W kruchcie kościoła rozprowadzane są świece, stroiki i sianko – ofiarą wspieramy dzieła Caritas i nasz punkt charytatywny. Organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej dla ubogich z naszej parafii – kosz wystawiony jest pod chórem.
 5. W środę (27 grudnia) święto św. Jana Ewangelisty z tej racji poświęcenie wina po każdej Mszy Świętej. W czwartek (28 grudnia) przypada święto Młodzianków Męczenników.
 6. W niedzielę za tydzień (31 grudnia) przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, w tym dniu odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów do naszej parafii. Zostanie zaprezentowana również wystawa poświęcona Rodzinie z Markowej. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy modlić się za rodziny naszej parafii i za małżonków obchodzących swoje jubileusze małżeństwa. Niedziela za tydzień będzie równocześnie ostatnim dniem roku kalendarzowego. Zapraszamy w tym dniu na uroczyste nieszpory o godz. 16:30, a Eucharystię o godz. 17:00 połączoną z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym odprawimy w intencji naszej Parafii.
 7. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz grudniowy numer miesięcznika parafialnego – Szklane Domy, a w nim m.in plan kolędy.
 8. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi Róża Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
 9. Wszystkim Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii dziękujemy za złożone ofiary w 3. niedzielę miesiąca. Zebrano: 13 tys.
 10. W tym roku z wizytą duszpasterską udamy się do każdej rodziny, która chce nas przyjąć – tak jak to było przed pandemią. Kolędę rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia od 27 grudnia. Plan kolędy został umieszczony w grudniowym numerze Szklanych Domów oraz na stronie internetowej parafii.
 11. Betlejemskie światło pokoju – znajduje się w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Emilia Chudy, lat 86 os. Hutnicze, Danuta Słowik, lat 83 os. Centrum B, Alicja Trząska, lat 87 os. Centrum D. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (27 grudnia) o godz. 18:00.