1. Dziś (21 stycznia) przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Niech lektura Pisma św. i modlitwa tekstem biblijnym pomagają nam wzrastać duchowo i głębiej przeżywać liturgię oraz troszczyć się o jedność chrześcijan.
 2. Również dziś (21 stycznia) przeżywamy Dzień Babci, a jutro (22 stycznia) Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy Bożej opieki, zdrowia i miłości wnucząt.
 3. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę z racji 3. niedzieli miesiąca. Wszystkie zbierane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na inwestycje w naszej parafii – remont instalacji elektrycznej w górnym i dolnym kościele.
 4. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi Róża św. Macieja.
 5. W liturgii, w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek – Uroczystość Świętych Założycieli Zakonu Cysterskiego: św. Roberta, św. Alberyka i św. Stefana. O. Robertowi Łojkowi – życzymy wielu łaski i błogosławieństwa Bożego.
 6. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny oraz Niedziela.
 7. Trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej parafii oraz jest wywieszony w galotach przed kościołem. Kolędę zapowiadają ministranci i lektorzy naszej parafii.
 8. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne do dolnego kościoła, w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00.
 9. Siostry Albertynki, serdecznie dziękują za złożone ofiary na rzecz Fundacji: „Po pierwsze człowiek.” Zebrały: 15 tys. 790 zł.
 10. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na kolejny koncert – tym razem Koncert Kolędowy, w przyszłą niedzielę (28 stycznia) o godz. 18:00. Wystąpi Maciej Leśniak – organista Parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
 11. Korzystajmy z daru Penitencjarii Apostolskiej udzielonej naszej Parafii: zyskując łaskę odpustu zupełnego i papieskiego błogosławieństwa. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłymi warunkami: (spowiedzi sakramentalnej, komunii eucharystycznej, modlitwy w intencjach papieża).
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Halina Nawłoka, lat 71 os. Szkolne, Ryszard Toruński, lat 81 os. Szklane Domy. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (23 stycznia) o godz. 18:00.