1. Dzisiaj (7 stycznia) przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego i dziękujemy Bogu za sakrament Chrztu Świętego, jaki każdy z nas otrzymał. Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 14 lutego.
  2. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 16:30 nieszpory. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
  3. Dziś pod chórem u przedstawicieli wydawnictwa św. Pawła jest możliwość zakupu kalendarzy na nowy rok, Pisma Świętego oraz Ewangelii na każdy dzień.
  4. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  5. Trwa wizyta duszpasterska. Odwiedzamy każdą rodzinę, która chce nas przyjąć – tak jak to było przed pandemią. Plan kolędy został umieszczony na stronie internetowej parafii oraz wywieszony w galotach przed kościołem. Kolędę zapowiadają ministranci i lektorzy naszej parafii.
  6. Korzystajmy z daru Penitencjarii Apostolskiej udzielonej naszej Parafii: zyskując łaskę odpustu zupełnego i papieskiego błogosławieństwa. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłymi warunkami: (spowiedzi sakramentalnej, komunii eucharystycznej, modlitwy w intencjach papieża).
  7. Szkoła Podstawowa nr 88 na os. Szklane Domy 2 zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na spotkanie w ramach cyklu: ”Jaka jesteś szkoło?”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 9 stycznia od godz. 17:00 do 18:30.
  8. W przyszłą niedzielę (14 stycznia) odbędzie się kwesta na rzecz fundacji: Po pierwsze człowiek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na prowadzenie mieszkań treningowych dla kobiet wychodzących z bezdomności – zwłaszcza samotnych matek oraz na darmową jadłodajnię dla osób potrzebujących w Krakowie.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Bronisław Dymek, lat 93 os. Szkolne, Stanisław Chrostek, lat 97 os. Centrum C, Jerzy Sroka, lat 70 os. Centrum C, Leokadia Szmalc, lat 78 os. Centrum C, Leokadia Kania, lat 93 os. Stalowe, Kazimierz Kotowicz, lat 57 os. Szkolne, Janina Allamand, lat 88 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (9 stycznia) o godz. 18:00.