1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Msza św. dla członków Żywego Różańca w czwartek (7 marca) o godz. 8:00. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Miłosierdzia Bożego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odprawiane są w naszym kościele:
  – w piątki – Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 8:00, 15:00, 17:15 (dla dzieci), 18:00;
  – w niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:35 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego do skarbonki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Kazimierza, a w piątek św. Jana Bożego.
 4. We wtorek (5 marca) o godz. 18:00 Msza św. i chór uwielbienia Boga z Rycerstwem św. Michała Archanioła.
 5. W czwartek (7 marca) przypada pierwsza czwartek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00.
 6. Od dzisiejszej niedzieli Zespół Charytatywny rozprowadza paschaliki, baranki wielkanocne oraz stroiki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele diecezjalnego Caritas. W kościele jest wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich z naszej parafii.
 7. Od 17 do 24 marca, w naszej parafii, odbędą się misje święte. Niech wszyscy czują się zaproszeni. Najpierw osoby starsze i samotne; chorych, którzy nie mogą uczestniczyć serdecznie prosimy aby wspierali nasze misje swoją modlitwą. Zapraszamy Was czcigodni małżonkowie, którzy poprzez sakrament małżeństwa zaprosiliście Jezusa do wspólnego budowania waszej rodziny i waszego domu. Serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci. Niech wszyscy parafianie czują się zaproszeni do spotkania z Jezusem i jego Ewangelią. Misje święte poprowadzi ks. Rafał Jarosiewicz i świeccy misjonarze ze wspólnoty „Zanurzeni w Miłości”.
 8. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nowy numer miesięcznika parafialnego Szklane Domy, a w nim plan naszych Misji Parafialnych.
 9. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Wielkopostny „W krzyżu miłości nauka”, w obecności relikwii Krzyża św., w przyszłą niedzielę (10 marca) o godz. 18:00. Koncert poprowadzą: Magdalena Wolińska-Riedi – dziennikarka, korespondentka oraz aktor Karol Zapała. Podczas koncertu wystąpi osiem chórów parafialnych z dekanatów Kraków-Mogiła i Kraków-Bieńczyce. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotach oraz w dzisiejszej „Niedzieli” i „Gościu Niedzielnym”. Msza św. z godziny 19:00 rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu koncertu. Ponadto zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi. Podczas spotkania będzie można uzyskać autograf i dedykację, a także nabyć jej trylogię watykańską z „Kobietą w Watykanie” i najnowszą książkę „Mój Rzym”. Spotkanie odbędzie się dzień przed koncertem – w sobotę (9 marca) o godz. 19:00 w auli św. Benedykta. Wejście przez furtę klasztorną i kościół.
 10. Szkoła Podstawowa nr 37 na os. Stalowym 18, zaprasza dzieci – kandydatów do klasy I wraz z Rodzicami, w dniu 12 marca br., o godz. 17.30 na dzień otwarty szkoły.
 11. Rozpoczęła się rekrutacja do Samorządowego Przedszkola nr 102 na os. Szkolnym. Informacje na stronie internetowej przedszkola.
 12. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 80 os. Na Skarpie 8, serdecznie zaprasza na Przedszkolaki wraz z Rodzicami na dzień otwarty szkoły (z możliwością zapisu dziecka do klasy pierwszej), w dniu (5 marca) od godz. 16:30 do 18:30.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Franciszek Światłoń, lat 54 os. Handlowe, Tytus Chorobik, lat 99 os. Centrum C, Józef Szczepański, lat 79 os. Centrum B, Jakub Zborowski, lat 84 os. Centrum D, Elżbieta Frelek, lat 66 os. Stalowe, Renata Pitera, lat 46 os. Słoneczne, Stanisław Strepiak, lat 72 os. Hutnicze, Irena Połeć, lat 91 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (5 marca) o godz. 18:00.