1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
 2. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Wielkopostny „W krzyżu miłości nauka”, w obecności relikwii Krzyża św., dziś w niedzielę (10 marca) o godz. 18:00. Koncert poprowadzą: Magdalena Wolińska-Riedi – dziennikarka, korespondentka oraz aktor Karol Zapała. Podczas koncertu wystąpią chóry parafialne z dekanatów: Kraków-Mogiła i Kraków-Bieńczyce. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotach.
 3. Od dzisiejszej niedzieli (10 marca) rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Józefa. Módlmy się za Jego wstawiennictwem za naszą ojczyznę i naszą parafię przygotowującą się do Misji Świętych. We wtorek (12 marca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odprawiane są w naszym kościele:
  – w piątki – Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 8:00, 15:00, 17:15 (dla dzieci), 18:00;
  – w niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:35 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego do skarbonki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 5. W czwartek (14 marca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą za rodziny.
 6. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Zespół Charytatywny w kruchcie kościoła rozprowadza paschaliki, baranki wielkanocne oraz stroiki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele diecezjalnego Caritas. W kościele jest wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich z naszej parafii. Dzieci ze Scholi rozprowadzają palmy, a dochód przeznaczą na kolonie letnie.
 8. Za tydzień w niedzielę (17 marca) rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte, które trwać będą do (24 marca). Niech wszyscy parafianie czują się zaproszeni do spotkania z Jezusem i Jego Ewangelią. Misje święte poprowadzi ks. Rafał Jarosiewicz i świeccy misjonarze ze wspólnoty „Zanurzeni w Miłości”. Na ostatnich ławkach jest wyłożony plan Misji – proszę o zabranie go ze sobą i przekazanie informacji najbliższym.
 9. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nowy numer miesięcznika parafialnego Szklane Domy, a w nim plan naszych Misji Parafialnych.
 10. Szkoła Podstawowa nr 88 na os. Szklane Domy 2 zaprasza przyszłych pierwszaków wraz z rodzicami na ostatnie spotkanie w ramach cyklu: Jaka jesteś szkoło? Spotkanie odbędzie się we wtorek (12 marca) od godz. 17:00 do 18:30.
 11. Za tydzień w niedzielę (17 marca) od godz. 8:00 do 13:00 przed kościołem odbędzie się kiermasz świąteczny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rehabilitację po operacji Sebastiana Króla z fundacji „Gonić Marzenia”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Wiesław Baran, lat 89 os. Centrum A, Maria Batko, lat 86 os. Centrum B, Helena Ciesielska, lat 91 os. Słoneczne, Izabela Miechowicz, lat 39 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (12 marca) o godz. 18:00.