1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki w Mogile rozpocznie się o 19:15.
  2. Dziś w niedzielę (24 marca) przed kościołem od godz. 7:00 do 14:00, Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztat Terapii Zajęciowej na os. Centrum C 7, prowadzi kiermasz wyrobów świątecznych. Dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację uczestników warsztatów.
  3. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 (od poniedziałku do środy) prowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Świętego.
  4. Dzisiejszą niedzielą (24 marca) kończymy nasze Misje Parafialne. Był to czas gdzie gromadziliśmy się na słuchaniu Słowa Bożego, słuchaliśmy świadectw, uczestniczyliśmy w konferencjach misyjnych i liturgicznych celebracjach. Był to czas, w którym odkrywaliśmy na nowo treść naszej wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej. Był to czas refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem samego siebie. Był to czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu. Misje święte prowadzili dla nas: ks. Rafał Jarosiewicz – misjonarz miłosierdzia i świeccy misjonarze ze wspólnoty „Zanurzeni w Miłości”. Za wasz trud ewangelizacyjny niech Wam Pan Bóg błogosławi. Dziękujemy serdecznie za wszystko. Po Mszy św. z godz. 12:30 udamy się pod nasz Krzyż misyjna, aby zawierzyć Bożej Opiece naszą Parafię.
  5. Zespół Charytatywny w kruchcie kościoła rozprowadza paschaliki, baranki wielkanocne oraz stroiki. W kościele jest wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich z naszej parafii. Dzieci ze Scholi rozprowadzają palmy. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. Świąteczna spowiedź i Komunia św. dla chorych i starszych, którzy nie praktykują pierwszych piątków, odbędzie się w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek (25 i 26 marca). Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
  7. Dziękujemy za składane ofiary z racji 3. niedzieli miesiąca, na cele remontowe w naszym kościele. Naszych ofiarodawców polecamy w modlitwie, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
  8. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, miesięcznik parafialny Szklane Domy oraz dwumiesięcznik Któż jak Bóg.
  9. Spowiedź święta w naszym kościele: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę podczas Mszy św.
  10. Porządek Świętego Triduum Paschalnego jest następujący:

Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty kościół będzie otwarty od godz. 6:30 do 24:00.

Liturgia Wielkiego Czwartku (28 marca) rozpocznie się o godz. 19:00. Ciemna Jutrznia o godz. 7:00. Spowiedź św. od godz. 7:30 – 11:00 i od godz. 15:00 – 18:30, adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania po wieczornej liturgii:

* do godz. 21:00 – czuwa Chór parafialnym

* 21:00 – 22:00 – Żywy Różaniec

*22:00 – 23:00 – Odnowa w Duchu Świętym „Metanoia”

*23:00 – 24:00 – Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Chrystusa i parafialny Caritas

   Liturgia Wielkiego Piątku (29 marca) rozpocznie się o godz. 19:00. Spowiedź św. od godz. 7:30 –       11:00 i od godz. 15:00 – 18:30. Nabożeństwa w ciągu dnia:

* Ciemna Jutrznia o godz. 7:00

*godz. 8:00 – Gorzkie Żale (część I) i Droga Krzyżowa

* godz. 11:00 – Gorzkie Żale (część II) i Droga Krzyżowa dla dzieci

* godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

Adoracja Krzyża i adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do północy

* godz. 21:00 Gorzkie Żale (część III) i Droga Krzyżowa dla wszystkich

* od godz. 22:00 – 23:00 – Rodziny bł. Edmunda

* od godz. 23:00 – 24:00 – Neokatechumenat

W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Liturgia Wielkiej Soboty (30 marca) rozpocznie się o godz. 19:00 (przynosimy świece). Spowiedź św. od godz. 7:30 – 18:30

Ciemna Jutrznia o godz. 7:00.

Celebracja Zstąpienia Pana Jezusa do Otchłani i Koronka do Bożego Miłosierdzia  o godz. 8:00.

Święcenie pokarmów od godz. 9:00 do godz. 16:00. W tym dniu zbieramy tylko żywność długoterminową dla ubogich naszej parafii.

Wielkanoc (31 marca) – Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Procesja rezurekcyjna i Rezurekcja o godz. 6:00. Zapraszamy całą asystę procesyjną.

  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Jakub Stachniuk, lat 44 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (26 marca) o godz. 18:00.