1. Dziś w niedzielę (21 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Dziś przypada 3. niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane na składkę, które przeznaczamy na wymianę skrzynek rozdzielczych (elektrycznych) w dolnym kościele.
  3. Dzisiaj w niedzielę (21 kwietnia) o godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się Międzypokoleniowy Koncert Gospel. Zapraszamy.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek (32 kwietnia) – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w czwartek (25 kwietnia) – święto św. Marka, ewangelisty.
  5. W czwartek (25 kwietnia) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo – uwielbienie Pana Boga z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Św.
  6. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Macieja.
  7. Pod chórem do nabycia jest nowy numer: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
  8. Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Sługi Bożego księdza Michała Rapacza, nasza parafia organizuje pielgrzymkę w dniu (1 maja) do Sanktuarium pw. Narodzenia NMP w Płokach, gdzie 12 maja 1946 roku Sługa Boży ks. Michał poniósł śmierć męczeńską. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej. Za tydzień w niedzielę (28 kwietnia) ks. Roman Sławeński będzie głosił kazania przybliżając osobę Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.
  9. Dnia 7 kwietnia 2024r. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski rozpoczął proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Sługi Bożej Heleny Agnieszki Kmieć, wiernej świeckiej. W związku z tym, Ksiądz Arcybiskup zwraca się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości dotyczące Sługi Bożej, zarówno pozytywne jak i negatywne, aby zechcieli przekazać je do Kurii Metropolitalnej w Krakowie do dnia 30 czerwca.
  10. Za tydzień w niedzielę (28 kwietnia) w ramach inicjatywy remontu naszych organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na koncert Orkiestry Dętej „Sygnał” z Biórkowa Wielkiego. O godzinie 17:00 orkiestra podejmie animację muzyczną podczas Mszy św., po której bezpośrednio wystąpi pod dyrekcją Dariusza Pikora.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Rozalia Baranek, lat 94 os. Centrum A, Barbara Konarska, lat 93 os. Centrum B, Stanisław Waszczak, lat 60 os. Centrum A, Julian Piekarski, lat 90 os. Hutnicze. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (23 kwietnia) o godz. 18:00.