1. Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Sługi Bożego księdza Michała Rapacza, dziś ks. Roman Sławeński głosi kazania przybliżając osobę Sługi Bożego. Ponadto nasza parafia organizuje pielgrzymkę w dniu (1 maja) do Sanktuarium pw. Narodzenia NMP w Płokach – miejsca męczeńskiej śmierci ks. Michała Rapacza. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 2. Dzisiaj w niedzielę (28 kwietnia) w ramach inicjatywy remontu naszych organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na koncert Orkiestry Dętej „Sygnał” z Biórkowa Wielkiego. O godzinie 17:00 orkiestra podejmie animację muzyczną podczas Mszy św., po której bezpośrednio wystąpi pod dyrekcją Dariusza Pikora. Podczas koncertu będzie możliwość złożenia datków na remont naszych organów.
 3. W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek (29 kwietnia) święto św. Katarzyny ze Sieny, w środę (1 maja) św. Józefa, w piątek (3 maja) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w sobotę (4 maja) święto św. Floriana.
 4. We wtorek (30 kwietnia) na Mszy św. o godz.18:00 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywać się będą: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30.
 5. Od (1 maja) przez cały miesiąc, od poniedziałku do soboty, zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21:00, który przeżywać będziemy w duchu Kongresu Eucharystycznego.
 6. W czwartek (2 maja) w pierwszy czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18:00 w intencji: powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W piątek (3 maja) w Uroczystość NMP Królowej Polski, przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 16:30 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka w tym dniu na parafialny Caritas.
 8. W sobotę (4 maja) przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z nabożeństwem majowym o godz. 17:00.
 9. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża Matki Bożej Królowej Polski. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. Pod chórem do nabycia jest prasa katolicka. Polecamy: nowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy, Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Leon Grabowski, lat 90 os. Centrum B, Krzysztof Lackosz, lat 62 os. Centrum A, Helena Lurska, lat 85 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (30 kwietnia) o godz. 18:00.