1. Z żalem zawiadamiamy, że w sobotę (11 maja) w 88 roku życia, 65 roku profesji zakonnej i 61 roku kapłaństwa, zmarł nasz współbrat o. Sylwester Michałek. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele, w czwartek (16 maja) o godz. 10:00 wprowadzeniem trumny z ciałem zmarłego do naszego kościoła, po czym nastąpią modlitwy zakonne i różaniec, a o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. przejazd na cmentarz w Grębałowie, gdzie śp. o. Sylwester zostanie pochowany w grobowcu zakonnym. Dla uczestników pogrzebu zostaną podstawione autokary od strony os. Szkolnego.
 2. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Matki Bożej Szkaplerznej.
 3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywają się: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30.
 4. Przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do soboty, zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
 5. W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu wspominamy: we wtorek (14 maja) święto świętego Macieja, w czwartek (16 maja) święto św. Andrzeja Boboli.
 6. We wtorek (14 maja) po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Józefa.
 7. W środę (15 maja) o godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz ofiarodawców. Przed Mszą św. czuwanie modlitewne od godz. 17:00, w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka.
 8. W najbliższą sobotę (18 maja) Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Modlitwę do Ducha św. w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (18 maja) rozpoczniemy modlitwą apelu Jasnogórskiego, a po apelu Msza św. z Wigilii uroczystości.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa w dniu 1 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. Pod chórem do nabycia jest prasa katolicka. Polecamy: miesięcznik Szklane Domy, Gość Niedzielny, Niedziela.
 11. Za tydzień w niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na Mszy św. o godz. 12:30, dzieci ze szkoły podstawowej numer 105 i 88 przystąpią do I Komunii św.
 12. W sobotę (25 maja) wyruszy, jednodniowa, XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę są punkcie informacji w sanktuarium w Łagiewnikach, w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Bohdan Bukowski, lat 98 os. Szkolne, Marek Gronecki, lat 66 os. Stalowe, Bogusława Sarara, lat 69 os. Szklane Domy. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (14 maja) o godz. 18:00.