1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jedynego Boga w Trzech Osobach. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć.
 3. W ramach inicjatywy remontu naszych organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na kolejny koncert, dzisiaj w niedzielę (26 maja) na godz. 18:00. Wystąpi Chór „Vox Populi” pod dyrekcją Rafała Marchewczyka. Podczas koncertu będą zbierane wolne datki na remont organów.
 4. Dziś przed naszym kościołem odbywa się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
 5. W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego; w czwartek – Uroczystość Bożego Ciała; w piątek – święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – św. Justyna, męczennika.
 6. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Jana Sarkandra. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe w naszej parafii, które odbywają się: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30. Do piątku (31 maja) zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski na godz. 21:00.
 8. W najbliższy czwartek (30 maja) w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękowali Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego i naszej Ojczyzny. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze św. odprawimy w tym dniu o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 17:00, 19:00, 20:30. Centralna uroczystość parafialna rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00. O przygotowanie ołtarzy (w tym samym miejscu co w zeszłym roku) prosimy: I ołtarz – Róże Różańcowe, II ołtarz – Rodziny Bł. Edmunda, III ołtarz – Odnowa w Duchu Św. i Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Chrystusa, IV ołtarz – Wspólnoty Neokatechumenalne. O czynny udział w procesji prosimy: Asystę Procesyjną, zapraszamy chętnych do niesienia sztandarów, chorągwi i feretronów, wszystkich ministrantów i lektorów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniących dzwoneczkami i wszystkich wiernych. Wszyscy zadbajmy w tym dniu o udział we Mszy św., gdyż jest to podstawowym obowiązkiem katolika. Wszystkich zapraszamy do udziału w naszej parafialnej procesji. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej będziemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Zapraszamy Parafian i Asystę do udziału w modlitwie.
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz te przesyłane bezpośrednio na konto parafii z racji 3. niedzieli miesiąca. Zebrano: 14 tys. 900 zł. Wszystkie te środki są przeznaczane na inwestycje w naszym kościele. Obecnie przygotowujemy się do remontu dachu na kościele. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
 10. Pod chórem do nabycia jest prasa katolicka. Polecamy: Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę.
 11. W tym tygodniu (1 czerwca) przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17:00.
 12. Od soboty (1 czerwca) zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa odprawiane będą: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30.
 13. Zapraszamy już dziś wszystkich parafian od najmłodszego do najstarszego na rodzinny festyn parafialny, który odbędzie się 9 czerwca tj. niedziela od godz. 13:30 do godz. 16:30. Nasze świętowanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12:30 w intencji naszej parafii i wszystkich jej mieszkańców. Szczegóły na plakacie.
 14. W przyszłą niedzielę (2 czerwca) przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na specjalistyczny aparat słuchowy dla Damiana Gogoli, naszego poprzedniego organisty, który na skutek choroby doznał znacznego uszczerbku na słuchu.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Teodozja Surowiec, lat 86 os. Szkolne, Maria Kotapka, lat 95 os. Szkolne, Barbara Bębenek, lat 94 os. Centrum D, Zofia Lorczyk, lat 98 os. Centrum D, Emilia Budyś, lat 82 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (28 maja) o godz. 18:00.