1. W tym roku (11 czerwca) mija 29 lat od poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Chcemy uczcić ten dzień poświęcenia naszej świątyni dlatego: zapraszamy wszystkich parafian od najmłodszego do najstarszego na rodzinny festyn parafialny, który odbędzie się dzisiaj (9 czerwca) od godz. 13:30 do godz. 16:30. Nasze świętowanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12:30 w intencji naszej parafii i wszystkich jej mieszkańców, na której wystąpi Chór „Limanowum”. Podczas Mszy św. chór podejmie animację muzyczną, a bezpośrednio po Mszy św. będzie Koncert, a po koncercie zapraszamy do wspólnej zabawy na placu przed kościołem. Szczegóły na plakacie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 16:30. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 poprowadzi: Róża Chrystusa Króla.
 3. We wtorek (11 czerwca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W czwartek (13 czerwca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego. W tym dniu przypada 25 rocznica beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które posługują w naszej parafii.
 5. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary podczas zbiórki na specjalistyczny aparat słuchowy dla Damiana Gogoli (naszego poprzedniego organisty). Zebrano: 5 tys. 23 zł. i 31 gr.
 6. W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu wspominamy: we wtorek: św. Barnaby; w środę: bł. Piotra Dańkowskiego i Męczenników Polskich II wojny światowej; w czwartek: św. Antoniego; w piątek: bł. Michała Kozala.
 7. W najbliższą sobotę (15 czerwca) odbędzie się beatyfikacja ks. Michała Rapacza zamordowanego przez komunistów w 1946 roku. Msza św. beatyfikacyjna odbędzie się w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach o godz. 11:00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 8. W sobotę (15 czerwca) o godz. 19:00 Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 Krzesławice organizuje koncert. Szczegóły na plakacie.
 9. Pod chórem do nabycia jest prasa katolicka. Polecamy: nowy numer miesięcznika parafialnego Szklane Domy, Gościa Niedzielnego, Niedzielę, a dla dzieci Promyczek.
 10. Parafia św. Brata Alberta organizuje pielgrzymkę do Libanu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 80 (os. Na Skarpie 8) zaprasza rodziców dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasach pierwszych, na spotkanie informacyjne w czwartek (13 czerwca) o godz. 18.00 w budynku szkoły.
 12. W przyszłą niedzielę (16 czerwca) odbędzie się Marsz Dla Życia i Rodziny pod hasłem „Brońmy dzieci”. Marsz wyruszy spod Placu Matejki o godz. 11.30 i przejdzie ulicami Starego Miasta i Kazimierza na Plac Wolnica. Szczegóły na plakacie.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Maria Zboch, lat 84 os. Stalowe, Marek Banachowicz, lat 69 os. Centrum A, Maria Więcek, lat 75 os. Szkolne, Grażyna Żak, lat 79 os. Hutnicze, Barbara Lorek-Broda, lat 63 os. Stalowe, Leon Żołnierczyk, lat 78 os. Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (11 czerwca) o godz. 18:00.