1. Zapraszamy dziś na godz. 16:30 na ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 poprowadzi: Róża św. Jana Sarkandra. Zgodnie z Tradycją Kościoła, miesiąc lipiec to czas poświęcony szczególnej czci Najświętszej Krwi Chrystusa. W każdy wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 8:00 odbywać się będą modlitwy do Najświętszej Krwi Zbawiciela. Modlitwę prowadzi Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Chrystusa.
  2. Dzisiaj w niedzielę (30 czerwca) po Mszy św. o godz. 11:00, 12:30 i 19:00 odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  3. Od niedzieli (7 lipca) będzie obowiązywał porządek wakacyjny Mszy św. w niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:30. Msza św. za parafian i chrzcielna na czas wakacji odprawiana będzie o godz. 11:00. Wypominki z godz. 12:00, będą o godz. 10:30. Popołudniowe dyżury w kancelarii będą skrócone o godzinę.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: We wtorek – o godz. 18:00 Msza św. i chór uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem. W środę – święto św. Tomasza, Apostoła. W czwartek – I czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z nabożeństwem o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy i I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka w tym dniu na Caritas parafialny. W sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i I sobota miesiąca. O     17:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W ramach inicjatywy remontu naszych organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na kolejny Koncert, w przyszłą niedzielę (7 lipca) o godz. 18:00. Na Koncercie Kameralnym wystąpią: Karolina Kalinowska i Aneta Podolecka na wiolonczelach oraz Konrad Dybczak na organach. Podczas Koncertu przeprowadzana będzie zbiórka wolnych datków na remont naszych organów oraz możliwość nabycia „Cegiełek”.
  6. Zapraszamy na 44 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach od 6 do 11 sierpnia 2024r. Zapisy trwają do 31 lipca w kancelarii parafialnej danej grupy pielgrzymkowej.
  7. Pod chórem do nabycia jest prasa katolicka. Polecamy: nowy numer miesięcznika parafialnego Szklane Domy, który poświęciliśmy w całości osobie o. Sylwestra, Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę.
  8. Hospicjum św. Łazarza organizuje szkolenia i prowadzi punkt informacyjny dla osób, które w domu opiekują się swoimi chorymi krewnymi lub sąsiadami. Zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi możliwościami pomocy takim opiekunom. Informacje w siedzibie Hospicjum.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Wiesław Janusz, lat 88 os. Centrum C, Krystyna Kozińska, lat 67 os. Centrum C, Anna Dubak, lat 77 os. Szkolne, Władysława Burek, lat 89 os. Centrum D, Maria Czajecka, lat 100 os. Szklane Domy, Zbigniew Mączka, lat 61 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (2 lipca) o godz. 18:00.