Ogłoszenia parafialne na 24. niedzielę zwykłą:

 • Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • Od 14 do 21 września odbędą się uroczystości odpustowe w Mogile ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, odprawi Mszę św. w poniedziałek, 14 września, o godz. 18:00. Chorych i niepełnosprawnych zapraszamy na Mszę św. w piątek, 18 września, o godz. 11:30. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w przyszłą niedzielę, (20 września). Suma pontyfikalna o godz. 11:00 na Placu św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Nasza parafia została zaproszona do Sanktuarium na uroczystą Eucharystię w poniedziałek (21 września) na godz. 18:00. Szczegółowe informacje uroczystości na plakatach i ulotkach.
 • We wtorek (15 września) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 • W środę (16 września) swoje imieniny będzie obchodził o. Korneliusz Jackiewicz. Ojcu Seniorowi życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i zdrowia.
 • W środę (16 września) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. O godz. 17:00 w kaplicy bł. Wincentego odbędzie się czuwanie modlitewne.
 • W czwartek (17 września) na Mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Prosimy osoby, które nie biorą udziału w Sakramencie Bierzmowania o wybranie innej godziny Mszy św.
 • W przyszłą niedzielę (20 września) odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 91 o godz. 11:00 i 12:30. Prosimy osoby, które nie biorą udziału w Komunii św. o wybranie innej godziny Mszy św. Dziękujemy za wyrozumiałość.
 • Zapraszamy młodzież (na tworzącą się grupę, w której jest miejsce dla każdego). Spotkania odbywać się będą, w każdy czwartek o godz. 19:00, w sali bł. Wincentego (wejście tak jak do kancelarii parafialnej).
 • Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy codziennie (oprócz poniedziałków) na furcie klasztornej od godz. 9:00 – 21:00 u o. Michała.
 • W związku z sytuacją epidemiologiczną, prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania ust i nosa. Prosimy również o zachowanie odstępu w przyjmowaniu Komunii św. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła.
 • Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej parafialnej biblioteki, która czynna jest w niedzielę od 9:00 – 11:00 i w środy od 16:00 – 18:00.
 • Wspólnota Domowego Kościoła, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, serdecznie zaprasza rodziny na comiesięczne spotkania, będące elementem formacji stałej. Domowy Kościół jest wspólnotą rodzin katolickich, które wspierają się modlitwą i pomocą, realizują zobowiązania pogłębiające rodzinne życie wiarą, a na spotkaniach dzielą się swoimi radościami i troskami. Zainteresowanych prosimy o kontakt z opiekunem wspólnoty, o. Gerardem.
 • Za tydzień składka przeznaczona jest na cele remontowe przy naszym kościele. Za wszystkie składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Bardzo prosimy o nieskładanie w przedsionku naszego kościoła przeczytanych gazet i tygodników, także zniszczonych modlitewników, krzyżyków i różańców oraz innych dewocjonaliów. Należy je we własnym zakresie uszanować, np. przez spalenie, które jest wyrazem szacunku dla poświęconych przedmiotów. Nigdy nie wyrzucać do śmietników, podobnie jak chleba.
 • W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Elżbieta Chmielewska, lat 63 os. Centrum C, Andrzej Rzerzycha, lat 71 os. Szkolne, Adolf Dudek, lat 93 os. Centrum A, Władysława Iwanicka, lat 86 os. Centrum B, Maria Urbańska, lat 91 os. Centrum B, Jadwiga Trynka, lat 94 os. Centrum C, Edward Kostecki, lat 86 os. Centrum B, Alojza Pach, lat 88 os. Centrum B, Danuta Szymańska, lat 69 os. Hutnicze. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (15 września) o godz. 18:00.