Mapa dojazdu

Adres

Parafia rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Częstochowskiej
os. Szklane Domy 7
31-972 Kraków

Administrator parafii:
o. mgr Nikodem Buczek OCist

Wikariusze parafii:
o. mgr Augustyn Spasowicz OCist
o. mgr Krzysztof Jankosz OCist

Kancelaria parafialna:
tel./fax 12-644-34-77 (czynny w godzinach urzędowania)

E-mail:
parafia@szklanedomy.cystersi.pl

Parafialne konto bankowe:
PKO BP SA 46 1020 2906 0000 1802 0171 3056

Parafia obejmuje osiedla:
Centrum A, Centrum B, Centrum C, Centrum D, Handlowe (bez bloku 1 i 2), Hutnicze, Słoneczne, Stalowe, Szklane Domy, Szkolne.

Godziny urzędowania i dyżury ojców w Kancelarii parafialnej:
poniedziałek (godz. 16.00 – 19.00): o. wikariusz Augustyn Spasowicz OCist
wtorek (godz. 9.00 – 12.00): o. wikariusz Krzysztof Jankosz OCist
środa (godz. 16.00 – 19.00): o. administrator Nikodem Buczek OCist
czwartek (godz. 9.00 – 12.00): o. wikariusz Krzysztof Jankosz OCist
piątek (godz. 16.00 – 19.00): o. administrator Nikodem Buczek OCist
I piątek miesiąca: Kancelaria czynna tylko w godz. 16.00 – 17.00.

Dojazd do kościoła komunikacją miejską z centrum Krakowa (przystanek STRUGA):

  • tramwaj linii 4: kierunek WZGÓRZA KRZESŁAWICKIE.
  • tramwaj linii 10: kierunek PLESZÓW.
  • tramwaj linii 22: kierunek WALCOWNIA.
  • autobus linii 123: kierunek MISTRZEJOWICE.
  • autobus linii 132: kierunek KOMBINAT.
  • autobus linii 139: kierunek KOMBINAT.
  • autobus linii 163: kierunek ALEJA PRZYJAŹNI.
  • autobus linii 501: kierunek STRUGA (linia przyspieszona).
  • autobus linii 572: kierunek KOMBINAT (linia przyspieszona).

Inne linie dojazdowe:

  • tramwaje linii: 16, 21.
  • autobusy linii: 142, 153, 193, 642 (linia nocna).

Niedaleko naszego kościoła (dojście ok. 10 minut) znajdują się również przystanki: PLAC CENTRALNY oraz ALEJA PRZYJAŹNI. Aktualne informacje o zmianach tras linii komunikacji miejskiej znajdują się na stronie internetowej MPK S.A. w Krakowie.

 

Katecheci uczący na terenie parafii:
o. mgr Augustyn Spasowicz OCist – Szkoła Podstawowa nr 88 im. Stefana Żeromskiego (os. Szklane Domy 2), Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi nr 104 im. Małego Księcia (os. Hutnicze 14)
s. mgr Elżbieta Baran – Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego: Szkoła Podstawowa na 91 (os. Handlowe 4), Przedszkole Samorządowe nr 108 Kraina Tęczy (os. Handlowe 3)
s. mgr Kazimiera Szumal
– Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5: Szkoła Podstawowa nr 105 im. Ludwiki Wawrzyńskiej (os. Słoneczne 12),
Przedszkole Samorządowe nr 102 (os. Szkolne 31)
mgr Teresa Stolarczyk-Michałowska – Szkoła Podstawowa nr 88 im. Stefana Żeromskiego (os. Szklane Domy 2)

mgr Dorota Garncarska – Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5: Szkoła Podstawowa nr 105 im. Ludwiki Wawrzyńskiej i Gimnazjum nr 49 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu (os. Słoneczne 12), Przedszkole Samorządowe nr 98 (os. Centrum B 11), Przedszkole Samorządowe nr 99 (os. Stalowe 10), Przedszkole Samorządowe nr 107 Słoneczne Nutki (os. Słoneczne 10)
mgr Paweł Radwański – Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego: Szkoła Podstawowa na 91 i Gimnazjum Sportowe nr 47 (os. Handlowe 4)
mgr Artur Nowak 
– Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego: Szkoła Podstawowa nr 91 (os. Handlowe 4)
mgr Halina Krzywda
 – Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego: Gimnazjum Sportowe nr 47 (os. Handlowe 4)

mgr Barbara Borkowska – Niepubliczne Gimnazjum Szkoły Sportowej Piłki Nożnej (os. Szkolne 18)
mgr Mirosław Piskorz – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoły Sportowej Piłki Nożnej (os. Szkolne 18)
mgr Stefan Suliński – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 (os. Szkolne 18)

mgr Danuta Krupa – Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 (os. Szkolne 26)
mgr Janusz Osiadły – Zespół Szkół Mechanicznych nr 3 (os. Szkolne 37)
mgr Sylwia Jagielska – Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 (os. Szkolne 27)

Wyślij do nas wiadomość

1 + 3 = ?