• Od czwartku (1 października) rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:00 – tu modlitwę prowadzą róże, oraz popołudniu o godz. 17:15. Zapraszamy do modlitwy różańcowej: dzieci od poniedziałku do czwartku, młodzież w piątki. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej. W następną niedzielę (4 października) o godz. 16:00 odbędzie się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Zapraszamy asystę procesyjną.
  • Zapraszamy do Wspólnoty Żywego Różańca. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do o. Gerarda opiekuna róż różańcowych.
  • 16 października przypada 1 rocznica śmierci budowniczego naszej świątyni, śp. o. Niwarda Karszni. Z tej okazji pragniemy jako parafianie i duszpasterze odsłonić w naszym kościele tablicę pamiątkową jako wyraz naszej wdzięczności za trud budowy tej świątyni. Dzisiaj przed kościołem Wspólnota Neokatechumenalna, przeprowadza zbiórkę do puszek na wykonanie tablicy. Polecamy Waszej ofiarności tę inicjatywę naszej wdzięczności za budowę świątyni. Planowane odsłonięcie tablicy to dzień 18 października. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  • W poniedziałek (28 września) o godz. 15:00 organizowana jest Iskra Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, w kaplicy bł. Wincentego.
  • We wtorek (29 września) przypada Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Wszystkim solenizantom, wśród nich o. Michałowi Kempysowi, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.
  • W środę (30 września) o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Poświęcenie i wręczenie dzieciom komunijnym różańców odbędzie się w środę (7 października) o godz. 17:00.
  • Parafia Matki Bożej Królowej Polski – Arka Pana zaprasza w środę (30 września) na godz. 19:00 na misterium – oratorium: „I nie oddałyśmy Krzyża”, o obronie krzyża nowohuckiego w roku 1960. Wstęp wolny.
  • W tym tygodniu przypada (1 października) I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania z naszej parafii; (2 października) I piątek miesiąca. Msza św. o miłość społeczną w parafii o godz. 18:00, składka w tym dniu na parafialny punkt charytatywny; (3 października) I sobota miesiąca – o godz. 17:00 Nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi.
  • Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Składka z 3. niedzieli września wyniosła: 11 tys. 600 zł.
  • W związku z sytuacją epidemiologiczną, prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania ust i nosa. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła.
  • W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Renata Stoch, lat 66 os. Centrum B, Stanisław Walentynowicz, lat 89 os. Centrum C, Zofia Krzyk, lat 82 os. Centrum B, Jerzy Skotnicki, lat 71 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (29 września) o godz. 18:00.