1. Z okazji rozpoczynającego się okresu wakacji i urlopów, życzymy wszystkim Parafianom zasłużonego i bezpiecznego odpoczynku fizycznego i odnowy duchowej. Przypominamy, że na czas wakacji od 4 lipca do 29 sierpnia br., nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12:30. Msza św. za parafię i sakrament chrztu będzie udzielany o godz. 11:00.
2. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa odprawiane jest w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30.
3. Dziś zbieramy ofiary dla poszkodowanych w wyniku tragicznego pożaru we wsi Nowa Biała na Spiszu. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajdują się puszki do których można wrzucać ofiary. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie – wyraz naszej chrześcijańskiej miłości i solidarności.
4. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża św. Marii Goretti.
5. Dziś w niedzielę (27 czerwca) po Mszy św. o godz. 11:00 i 17:00 odbędzie się poświęcenie pojazdów. Będzie możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
6. W czwartek (1 lipca) przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00.
7. W piątek (2 lipca) przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. i spowiedź o stałych godzinach. Msza św. o godz. 18:00 o miłość społeczną w parafii, składka w tym dniu na Caritas parafialny.
8. W sobotę (3 lipca) przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
9. W niedzielę (4 lipca) o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji o. Karola
Taflińskiego w 10 rocznicę święceń kapłańskich, z podziękowaniem za posługę w naszej parafii.
10. Serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową, która odbędzie się w czwartek (26 sierpnia). Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń, w każdej parafii, świętem wspólnoty. Uroczystości odpustowe rozpoczną się Mszą świętą o godz.18:00, podczas której zostanie nałożona i poświęcona sukienka na ikonę Matki Bożej Częstochowskiej, wykonana ze składanych wot. Na tę uroczystość zostały oddane korony do odnowienia.
11. Jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy Rodziny Radia Maryja dnia 11 lipca 2021 r. Informacja i zapisy w biurze.
12. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary na tacę i na konto parafialne z przeznaczeniem na instalację fotowoltaiczną dla naszej Parafii. Informujemy naszych Parafian, że nasza inwestycja fotowoltaiczna została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dofinansowanie wyniosło: 54 tys. 120 zł. (czyli 20% całej inwestycji). Bardzo się cieszymy, że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony.
13. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.
14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Zbigniew Bielański, lat 65 os. Szkolne, Janina Niźnik, lat 85 os. Hutnicze, Marianna Pawłowska, lat 92 os. Centrum B, Mikołaj Łyko, lat 82 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (29 czerwca) o godz. 18:00.