1. W dzisiejszą niedzielę (25 lipca) obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek. „Często zapomina się o dziadkach! A Wy Drodzy jesteście nam potrzebni: do tworzenia, w braterstwie i przyjaźni społecznej, jutrzejszego świata.
  2. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża św. Stanisława biskupa i męczennika.
  3. Zgromadzeni na świętej wieczerzy – pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 2021 roku 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można się zapisać w parafii NMP Królowej Polski w Bieńczycach (kościół Arka Pana) w dniach od 1 do 5 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność każdego pielgrzyma przy zapisie. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku.
  4. Na urlopach i wakacjach pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., codziennej modlitwie i postawie godnej katolika, a w upalne dni o godnym stroju w kościele.
  5. W łączności z całą Archidiecezją rozpoczęliśmy nowennę przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy w każdą sobotę na godz. 17:15 na różaniec z rozważaniami autorstwa Prymasa Tysiąclecia.
  6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 11 i 12 września 2021r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
  7. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii na tacę i na konto parafialne. Składkę z 3. niedzieli miesiąca przekazujemy na spłatę instalacji fotowoltaicznej dla naszej parafii.
  8. Środowiskowy Dom Samopomocy na os. Szkolnym 30, zaprasza na rehabilitację osoby z chorobą Parkinsona oraz innymi chorobami neurologicznymi, a także osoby z niepełnosprawnością intelektualną – są wolne miejsca.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Mieczysław Bukowski, lat 90 os. Szkolne, Kazimiera Chrostek, lat 89 os. Centrum C, Stefania Witkowska, lat 94 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (27 lipca) o godz. 18:00.