1. Dzisiaj (1 sierpnia) pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30.
2. Decyzją o. Wincentego Zakrzewskiego OCist – przeora administratora naszego opactwa – o. Karol Tafliński OCist, z dniem 4 lipca, przeszedł do opactwa w Mogile, a o. Adrian Mróz z opactwa w Mogile przeszedł do naszej wspólnoty. Decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, o. Adrian został mianowany wikariuszem naszej parafii. Życzymy Ojcu Adrianowi wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego i serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej.
3. W czwartek (5 sierpnia) przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00.
4. W piątek (6 sierpnia) przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. i spowiedź o stałych godzinach. Msza św. o 18:00 o miłość społeczną w parafii. Składka w tym dniu na Caritas parafialny.
5. W sobotę (7 sierpnia) przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
6. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Miłosierdzia Bożego.
7. Zgromadzeni na świętej wieczerzy – pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 2021 roku 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można się zapisać w parafii NMP Królowej Polski w Bieńczycach (kościół Arka Pana) w dniach od 1 do 5 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność każdego pielgrzyma przy zapisie. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku.
8. Na urlopach i wakacjach pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., codziennej modlitwie, a w upalne dni o godnym stroju w kościele.
9. W łączności z całą Archidiecezją rozpoczęliśmy nowennę przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy w każdą sobotę na godz. 17:15 na różaniec z rozważaniami autorstwa Prymasa Tysiąclecia.
10. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 11 i 12 września 2021r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
11. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów oraz asystę procesyjną, na uroczystość odpustową, która odbędzie się w czwartek (26 sierpnia). Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń, w każdej parafii, świętem wspólnoty. Uroczystość odpustowa rozpocznie się Mszą świętą o godz.18:00, podczas której zostanie nałożona i poświęcona sukienka na ikonę Matki Bożej Częstochowskiej, wykonana ze składanych wot.
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Grodzińska, lat 85 os. Słoneczne, Anna Woźniczka, lat 87 os. Centrum C, Henryka Kot, lat 89 os. Szkolne, Genowefa Łuszczek, lat 91 os. Centrum B, Dorota Wazowicz, lat 42 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (3 sierpnia) o godz. 18:00.