1. Dzisiejsza niedziela (21 listopada) to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na nową inwestycję w naszym kościele. Będą zakładane maty grzewcze na ławkach.
 2. Dziś w niedzielę (21 listopada) zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00, w intencji żyjących i zmarłych członków Solidarności oraz ludzi pracujących. Po Mszy św. w dolnym kościele konferencja pt.: Dekalog.
 3. Dzisiaj w niedzielę (21 listopada) po Mszy św. o godz.11:00, w dolnym kościele, odbędzie się pierwsze spotkanie wyłącznie dla małżeństw. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Jaspis. Spotkanie będzie czysto rozpoznawcze i jest odpowiedzią na potrzebę wsparcia rodzin w materiach emocjonalnych, materialnych oraz budowania dialogu między małżonkami oraz na linii kościół – rodzina o trudnych i czasem kontrowersyjnych tematach. Wspólnota zatroszczy się o zorganizowanie dla dzieci animatorów i atrakcji, z których dzieci będą mogły skorzystać podczas spotkania.
 4. Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Z tej okazji Panu Organiście i Członkom parafialnego chóru Cantores Beati Vincentii i naszej dziecięcej scholi, składamy serdecznie życzenia, dziękując za ich posługę i zaangażowanie w naszej parafii. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski i dalej wspiera w ubogaceniu, poprzez muzykę i śpiew, liturgii w naszym kościele.
 5. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Podwyższenia Krzyża Świętego W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17:30. Nowo przyjęte wypominki roczne będziemy odmawiać od niedzieli 5. grudnia.
 6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane z okazji V Światowego Dnia Ubogich. Zebrano: 6 tys. 958 zł.
 7. Zgodnie z prośbą Przewodniczącego Episkopatu Polski od dzisiejszej niedzieli od skarbonki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, można złożyć ofiarę na pomoc migrantom przy naszej wschodniej granicy. Pomoc przekaże Caritas Polska.
 8. W przyszłą niedzielę (28 listopada) rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, którego hasłem będą słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Rozpocznie się również Adwent. Od poniedziałku 29 listopada zapraszamy na Roraty, odprawiane w dni powszednie o godzinie 6.30.
 9. Od dzisiejszej niedzieli (21 listopada) przy stoisku Radia Maryja, rozprowadzane są kalendarze parafialne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby Służby Liturgicznej.
 10. Od przyszłej niedzieli (28 listopada) w kruchcie kościoła i w kancelarii będą do nabycia świece Caritas, stroiki świąteczne oraz poświęcone opłatki wigilijne. Zebrane ofiary wesprą działalność Caritas.
 11. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 88 os. Szklane Domy zaprasza, przyszłorocznych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na spotkanie w dniu 24 listopada od godz. 17:00 – 18:30 w szkole.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Władysław Rybka, lat 94 os. Hutnicze, Henryk Skalski, lat 85 os. Handlowe, Irena Padło, lat 88 os. Stalowe, Maria Szczurek, lat 89 os. Centrum D. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (23 listopada) o godz. 18:00.