1. Przeżywamy dziś (5 czerwca) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość kończy liturgiczny okres wielkanocny. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Agaty. W poniedziałek (6 czerwca) Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca o godz. 18:00.
2. Dzisiaj (5 czerwca) po Mszy o godz. 9:30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej (grupa I) wraz z rodzicami. Dla grupy II spotkanie w środę (8 czerwca) o godz. 17:00; dla grupy III w czwartek (9 czerwca) o godz. 18:00; dla grupy IV w niedzielę (12 czerwca) po Mszy o 9:30. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. http://www.szklanedomy.cystersi.pl/…/przygotowanie…/
3. W poniedziałek (6 czerwca), w drugi dzień zielonych świąt, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele odprawimy o godz: 6:30, 8:00, 9:30, 16:30, 18:00.
4. Msza św. Rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek (7 czerwca) o godz. 18:00, podczas której można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.
5. W sobotę (11 czerwca) obchodzić będziemy 39 rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą parafię w tym dniu.
6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz.18:00, a w niedziele o godz. 16:30.
7. W przyszłą niedzielę (12 czerwca) przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona w naszej Archidiecezji okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, prosimy o skorzystanie ze spowiedzi i przyjęcie Komunii w najbliższym tygodniu.
8. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypadać będzie w czwartek (16 czerwca). Po Mszy św. o godz. 11:00 planujemy wyjść z Jezusem Eucharystycznym w uroczystej procesji. Przejdziemy naszą stałą trasą. Na trasie procesji zostaną zbudowane 4 ołtarze, w tym samych miejscach, co w latach ubiegłych. Już teraz serdecznie prosimy, aby Żywy Różaniec przygotował I ołtarz, II ołtarz Rodziny bł. Edmunda, III ołtarz Odnowa w Duchu św. i Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, IV Neokatechumenat. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
9. Pod chórem do nabycia jest nowy numer: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Promyczka dla dzieci.
10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Władysława Mikołajczyk, lat 91 os. Centrum B, Aniela Gradowska, lat 89 os. Hutnicze, Franciszek Zięba, lat 90 os. Centrum D, Bronisław Mróz, lat 84 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (7 czerwca) o godz. 18:00.