1. Dzisiaj w niedzielę (16 października) obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask Prawdy. Z tej okazji młodzież naszej parafii przeprowadza zbiórkę pieniędzy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą materialnie zdolną, lecz ubogą młodzież z całej Polski.
2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś na tacę z okazji 3. niedzieli miesiąca na cele remontowe przy naszej parafii.
3. Dzisiaj (16 października) zapraszamy na mszę św. o godz. 9:30 kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie w grupie będą mieli uczniowie z klasy 7. (zbiórka przy wejściu do zakrystii) oraz w najbliższą środę o godz. 18:00 w salce bł. Wincentego Kadłubka.
4. Dziś w niedzielę (16 października) na godzinę 18:00 zapraszamy do naszego kościoła na chór, tak aby każdy zainteresowany mógł przyjrzeć się organom z bliska. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane główne usterki instrumentu. Obecny będzie organmistrz Konrad Dybczak oraz nasz organista.
5. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:30 oraz popołudniu o godz. 17:15. W niedzielę różaniec o godz. 16:15. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
6. We wtorek (18 października) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
7. W środę (19 października) o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji: Ojczyzny, Ojca św. Franciszka, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz ofiarodawców.
8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych – roczne i listopadowe.
9. Od dzisiejszej niedzieli (16 października) można nabyć parafialne pismo – miesięcznik Szklane Domy. Polecamy również z prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę.
10. Za tydzień (23 października) przypada Niedziela Misyjna. Z tej okazji będziemy gościć Siostry Pallotynki z Centrum Misyjnego z Ursusa. Siostry będą kwestować po Mszach św. na rzecz budowy przedszkola w Kamerunie.
11. W piątek (28 października) o godz. 16:30 w katakumbach klasztoru Cystersów w Mogile, odbędzie się spotkanie uczestników mogilskiej Oazy z lat 70 i przełomu lat 70/80 działającej przy parafii św. Bartłomieja w Mogile – najstarszej grupy oazowej na terenie Nowej Huty. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., po czym nastąpi agapa. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą wszelkich pamiątek związanych z Oazą.
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stanisława Wojciulewicz, lat 91 os. Szkolne, Aleksandra Romanowska, lat 95 os. Stalowe, Stefania Podsiadło, lat 92 os. Hutnicze, Janina Skalska, lat 98 os. Szklane Domy, Paweł Gabryś, lat 43 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (18 października) o godz. 18:00.