1. Dzisiejszą (1. Niedzielą Adwentu), rozpoczynamy w Kościele nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi: Wierzę w Kościół. Od jutra zapraszamy na roraty o godz. 6:30. O godz. 7:15 będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do udziału w roratach gorąco zachęcamy wszystkich: dorosłych, młodzież, rodziców i dzieci z lampionami. Podczas tegorocznych rorat poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak wyglądało wielowiekowe oczekiwanie na Mesjasza? Na roratach dzieci tradycyjnie otrzymają plansze i będą zbierać obrazki z bohaterami nauk.
 2. Od dzisiejszej niedzieli zespól charytatywny Caritas rozprowadza w kruchcie kościoła poświęcone opłatki, świece Caritas, stroiki świąteczne oraz sianko, wykonane przez członków parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie ubogich z naszej parafii. Od następnej niedzieli będzie wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich.
 3. Zapraszamy na modlitwę różańcową, codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Świętego. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca. Do końca listopada, w dni powszednie o godz. 17:30 modlimy się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy jeszcze roczne wypominki za zmarłych.
 4. W najbliższy poniedziałek (28 listopada) o godz. 17:00 w auli św. Benedykta – wejście przez furtę klasztorną – odbędzie się widowisko słowno-muzyczne w udziałem znakomitego zespołu wokalnego OCTAVA, gitarzysty klasycznego Dmytro Holovenko oraz dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie. Usłyszymy wiersz Cypriana Kamila Norwida „Fortepian Chopina” w interpretacji Artura Dziurmana. W programie: pieśni niepodległościowe, piosenki polskie i ukraińskie, miniatury poetyckie.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca (1 grudnia) Msza św. i nabożeństwo, w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 18:00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca (2 grudnia) Msze św., spowiedź i nabożeństwa o stałych porach. Spowiedź dla dzieci od godz. 17:20. Msza św. o miłość społeczną w parafii o godz. 18.00. Składka w tym dniu na parafialny Caritas.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca (3 grudnia) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 17:00.
 8. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich, odbędzie się w sobotę (3 grudnia) o godz. 16:00, w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Szczegóły na plakacie.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz na konto parafialne, które przeznaczamy na cele remontowe. Naszych ofiarodawców i dobrodziei polecamy w modlitwie, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
 10. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: parafialny miesięcznik Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
 11. Rok 2023 będzie dla naszej parafii – rokiem jubileuszowym. Będziemy świętować 40 – lecie powstania parafii. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca (4 grudnia) rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do jubileuszu 40 – lecia powstania naszej parafii. Będzie to nowenna niedziel (9 pierwszych niedziel miesiąca), z których każda jest dedykowana innej grupie osób. Zatem będziemy się modlić za małżeństwa i rodziny, za dzieci i młodzież, za osoby z sąsiedztwa, za samotnych, za wdowy i wdowców, za chorych i słabych, za wspólnoty parafialne, za kapłanów i siostry zakonne. W niedzielę (4 grudnia) na Mszę św. o godz. 12:30 będziemy modlić za samotnych z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się osamotnieni do wspólnej modlitwy z nami, która daje pocieszenie. Po Mszy św. osoby samotne zapraszamy do naszego klasztornego refektarza na gorący rosół.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Marian Kolat, lat 74 os. Szkolne, Helena Chossaja, lat 78 os. Szkolne, Wacław Ptak, lat 63 os. Centrum C, Bożena Mazan, lat 63 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (29 listopada) o godz. 18:00.