1. Dzisiaj (26 marca) nasza parafia rozpoczyna wielkopostne rekolekcje. Nauki poprowadzi ks. Wojciech Buźniak. Kazania rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym odbędą się o godz. 6:30, 8:00, 15:00 i 18:00. W każdy dzień rekolekcji o godz. 7:35 śpiewać będziemy godzinki o Męce Pańskiej, o godz. 16:00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 17:30 Gorzkie Żale. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w środę od godz. 6:30 – 9:30 i od godz. 15:00 – 19:30. Plan rekolekcji jest dostępny w miesięczniku Szklane Domy oraz na kartkach wyłożonych na stojaku na prasę katolicką. Rekolekcje będą trwać do środy (29 marca).
 2. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża św. Macieja. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji wielkopostnych. Za tydzień w niedzielę (2 kwietnia) zmiana tajemnic żywego różańca.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę o godz. 7:35 – Godzinki o Męce Pańskiej oraz Gorzkie Żale o godz. 16:15. W piątki Droga Krzyżowa – rano po Mszy św. o godz. 8:30; po południu o 16:00, 17:15 dla rodziców z dziećmi oraz wieczorem po Mszy św. o godz. 18:30.
 4. W kościele został wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich naszej parafii. Zespół Charytatywny Caritas rozprowadza baranki, świece wielkanocne oraz stroiki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele statutowe diecezjalnego Caritas. Dzieci ze scholi rozprowadzają palmy wielkanocne, a dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny dla dzieci. Pierwsze wydawanie paczek dla ubogich naszej parafii odbędzie się w czwartek (30 marca) od godz. 10:00 – 12:00 i od godz. 14:00 – 16:00.
 5. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nowy marcowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy (w który dostępny jest plan parafialnych rekolekcji oraz ogłoszony konkurs na 40-lecie naszej parafii).
 6. Dziękujemy za składane ofiary, do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej parafii. Naszych ofiarodawców i dobrodziei polecamy w naszych modlitwach, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
 7. W sobotę (1 kwietnia) przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
 8. W przyszłą niedzielę (2 kwietnia) na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo palm. O godz. 11:00 odbędzie się uroczysta procesja z palmami dookoła kościoła.
 9. Parafia Arka Pana wraz z Rycerzami Kolumba zainicjowali Męski Różaniec w Nowej Hucie. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Arce Pana po Mszy św. o godz. 12.30, w procesji różańcowej mężczyźni udają się pod Krzyż Nowohucki na os. Teatralnym. Zapraszamy wszystkich panów do włączenia się w tą modlitwę. Najbliższy Męski Różaniec odbędzie się w niedzielę (2 kwietnia), w czasie którego wynagradzać będziemy za zniewagi jakich doznaje św. Jan Paweł II.
 10. W Niedzielę Palmową (2 kwietnia) odbędzie się 17. Nowohucka Droga Krzyżowa z kościoła Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Robert Chrząszcz. Rozpoczęcie o godz. 19:15.
 11. Wdzięczni za każde okazane świadectwo wielkości Jana Pawła II, zapraszamy (2 kwietnia) o godz. 20:00 pod Okno Papieskie w Krakowie na tradycyjne czuwanie.
 12. Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztat Terapii Zajęciowej os. Centrum C7, za tydzień w niedzielę (2 kwietnia) przed kościołem przeprowadzi kiermasz wyrobów świątecznych.
 13. Przedszkole nr 99 os. Stalowe, dysponuje 10 miejscami dla dzieci 3-letnich, w roku szkolnym 2023/2024. Rekrutacja odbywa się do końca marca.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Wojciech Szymski, lat 54 os. Szkolne, Elżbieta Przybylska, lat 90 os. Słoneczne, Genowefa Maj, lat 100 os. Centrum A, Józef Lubieniecki, lat 68 os. Centrum C, Zofia Rasińska, lat 95 os. Centrum C, Andrzej Baran, lat 67 os. Centrum B, Albina Windak, lat 87 os. Centrum C, Zofia Traczyk, lat 87 os. Stalowe, Julian Kasperczyk, lat 91 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (28 marca) o godz. 18:00.