1. Dzisiejszą niedzielą Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Dzisiaj (4 czerwca) pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca. W tym tygodniu o godz. 17:15 różaniec prowadzi Róża św. Agaty.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odbywają się w naszej parafii: w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30.
  4. W poniedziałek (5 czerwca) o godz. 19:15 w sali św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  5. We wtorek (6 czerwca) Msza św. o godz. 18:00 i chór uwielbienia Boga z Rycerstwem św. Michała Archanioła.
  6. W środę (7 czerwca) o godz. 19:15 odbędzie się spotkanie asysty procesyjnej w sali św. Jana Pawła II.
  7. W czwartek (8 czerwca) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę, z wyjątkiem nie będzie Mszy św. o godz. 12:30. Główna Msza św. z procesją o godz. 11:00. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, w tym samym miejscu jak w ubiegłym roku: ołtarz I – Żywy Różaniec, ołtarz II – Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, ołtarz III – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Chrystusa, ołtarz IV – Trasa procesji jest ta sama. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Parafian mieszkających na trasie procesji, aby udekorowali swoje domy dla Chrystusa, który jak śpiewamy: zagrody nasze widzieć przychodzi. Prosimy również, aby na czas procesji nie parkować samochodów na trasie procesji, by umożliwić swobodne przejście uczestniczącym w procesji. Prosimy, aby na procesję zabrać z kościoła wszystkie chorągwie, feretrony i sztandary. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, chłopców w wieku przedszkolnych do dzwonienia dzwoneczkami, dzieci z klasy III, IV o przyjście w strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą, aby również starszym, niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich, umożliwić udział w procesji. Niech liczny udział w procesji Bożego Ciała będzie wyrazem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej będziemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła. Zachęcamy Parafian do licznego udziału.
  8. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz parafialny miesięcznik Szklane Domy – numer majowy.
  9. Ojciec Proboszcz, Ojcowie Współpracownicy oraz członkowie grup parafialnych zapraszają w przyszłą niedzielę (11 czerwca) na parafialny festyn parafialny. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy i wypoczynku na placu kościelnym od godz. 13:30–16:30. W trakcie festynu parafialnego przeprowadzimy min. „Konkurs wiedzy o parafii”. Zakres wiedzy do tego konkursu zajdziecie Państwo na internetowej stronie naszej parafii w zakładce duszpasterstwo, parafia, historia parafii. Zachęcamy do udziału i obiecujemy nagrodę. Szczegóły na plakacie.
  10. W ramach inicjatywy remontu organów i cyklu koncertów, zapraszamy do naszego kościoła na „Akatyst ku czci Bogurodzicy”, w przyszłą niedzielę (11 czerwca) o godz. 18:00. Nasz wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej będzie okadzany, a na czas „Akatystu” zapalimy cerkiewne świece. Śpiew poprowadzi Chór „Amadeum” z parafii Pallotynów pw. Matki Bożej Pocieszenia z Bulwarowej, pod dyrekcją Tomasza Filipka – organisty tamtejszej parafii, razem z naszym Chórem Parafialnym. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Anna Broś, lat 46 os. Centrum D,Ewa Pająk, lat 60 os. Hutnicze, Kwiryna Bilons, lat 92 os. Stalowe, Piotr Błaszkiewicz, lat 53 os. Hutnicze. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (6 czerwca) o godz. 18:00.